Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Najświętszej Trójcy, 30.05.2021 r.

Dzisiaj Uroczystość Najświętszej Trójcy. Zakończenie czasu Komunii św. wielkanocnej. W poniedziałek święto Nawiedzenia NMP i zakończenie nabożeństw majowych, we wtorek św. Justyna, w sobotę św. Bonifacego. Wszystkim solenizantom całego tygodnia najlepsze życzenia.

W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. o godz. 8.30, 14.30 i o 15.30. Procesja do czterech ołtarzy będzie po Mszy świętej o godz. 8.30. Składka w Boże Ciało jest na hospicja i cele charytatywne. Proszę o przygotowanie ołtarzy wokół kościoła mieszkańców rejonów: pierwszy – Sędziszowa Zawodzie, drugi – Sędziszowa Centrum, trzeci – Siedliska Osiedle i Grochowa, czwarty – Siedliska Łonie, Wieś, Przygórze. Zabierzmy na procesję sztandary, feretrony. Zapraszam Druhów Strażaków z OSP Sędziszowa, dzieci sypiące kwiatki. Udział w procesji to publiczne wyznanie wiary. W oktawie Bożego Ciała procesje po Mszy św. o 17.00. W przyszłą niedzielę procesja po Mszy świętej o godz. 8.30.

Dzisiaj w kościele parafialnym pw. św. Piotra i Pawła Msza święta prymicyjna Ks. Kamila Karpińskiego o godz. 11.00. Neoprezbiterowi, który wczoraj przyjął święcenia kapłańskie przekazujemy najlepsze życzenia i pamięć w modlitwie. Za 2 tygodnie, 13 czerwca, Ksiądz Kamil będzie sprawował Mszę świętą prymicyjną w naszym kościele o godz. 10.30.

W środę o godz. 17.00 Msza św. i Nowenna do Matki Bożej. Zapraszam.

W tygodniu I piątek miesiąca. Msze św. o godz. 7.00 i 17.00. Składka w I piątek przeznaczona jest na misje. Do chorych pojedziemy od godz. 8.00. Możliwość spowiedzi jest codziennie przed Mszą świętą.

Dziękuję za ofiary złożone dzisiaj na tacę w kościele. To nasza składka gospodarcza przeznaczona na prowadzone prace. Dziękuję także za ofiary wpłacane na konto Rektoratu. Bóg zapłać.

Dziękuję za sprzątanie kościoła, za kwiaty. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Kasprzyk Grażyna, Jamrozy Krystyna.

Dziękuję za modlitwę w mojej intencji z okazji jubileuszu święceń kapłańskich, dziękuję za dary i ofiarę złożoną przy tej okazji. Przeznaczę pieniądze na budowane ogrodzenie przy plebanii. Bóg zapłać.