Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Najświętszej Trójcy, 12.06.2022 r.

Dzisiaj Uroczystość Najświętszej Trójcy. Zakończenie czasu Komunii św. wielkanocnej. W liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Antoniego, we wtorek bł. Michała Kozala, w piątek św. Brata Alberta Chmielowskiego. Wszystkim solenizantom całego tygodnia najlepsze życzenia.

W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. o godz. 8.30 i 14.30. Procesja do czterech ołtarzy będzie po Mszy świętej o godz. 8.30. Składka w Boże Ciało jest na hospicja i cele charytatywne. Proszę o przygotowanie ołtarzy wokół kościoła mieszkańców rejonów: pierwszy – Sędziszowa Zawodzie, drugi – Sędziszowa Centrum, trzeci – Siedliska Osiedle i Grochowa, czwarty – Siedliska Łonie, Wieś, Przygórze. Zabierzmy na procesję sztandary, feretrony. Zapraszam Druhów Strażaków z OSP Sędziszowa, dzieci sypiące kwiatki. Udział w procesji to publiczne wyznanie wiary. W oktawie Bożego Ciała procesje po Mszy św. o 17.00. W przyszłą niedzielę procesja po Mszy świętej o godz. 8.30.

W środę Msza święta z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.00. W czasie nowenny modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców kościoła św. Mikołaja, za chorych oraz za wyjeżdżających do pracy. Serdecznie zapraszam.

Dzisiaj przy kościołach zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Tarnowie i w Krakowie. Bóg zapłać.

Został zakupiony drugi dębowy klęcznik do kościoła, przystosowany do spowiadania i dla nowożeńców na śluby. Koszt klęcznika to 1300 zł. Dziękuję za ofiarowanie sztandarów przedstawiających wizerunki świętych z naszego kościoła. Sztandary poświęcę w Boże Ciało. Bóg zapłać za ofiarowane obrusy do bocznej kaplicy.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i za kwiaty. Troskę o kościół i otoczenie na najbliższy tydzień powierzamy rodzinom z Grochowej: Chmura Iwona, Rembisz Danuta, Sowa Aneta, Migacz Marta.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Jest także „Promyczek Dobra” i nasz biuletyn informacyjny. Gazety są w bocznej kaplicy.