Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Najświętszej Trójcy, 07.06.2020 r.

 

Dzisiaj Uroczystość Najświętszej Trójcy. Zakończenie czasu Komunii św. wielkanocnej. W poniedziałek wspomnienie św. Jadwigi Królowej, w piątek bł. Romana Sitki, w sobotę św. Antoniego z Padwy. Wszystkim solenizantom całego tygodnia najlepsze życzenia.

We wtorek wypada wyznaczony dzień Adoracji dla Parafii i Rektoratu w Siedliskach. Msze święte będą o godz. 7.00 i 17.00. Wystawienie  Najświętszego Sakramentu po porannej Mszy świętej oraz pół godziny przed Mszą świętą popołudniową.

W środę o godz. 17.00 Msza św. i Nowenna do Matki Bożej. W czasie nowenny modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców kościoła, za chorych i wyjeżdżających do pracy. Serdecznie zapraszam.

W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. o godz. 8.30 i 14.30. Procesja do czterech ołtarzy będzie po Mszy świętej o godz. 8.30. Składka w Boże Ciało jest na hospicja i cele charytatywne. Proszę o przygotowanie ołtarzy wokół kościoła mieszkańców rejonów: pierwszy – Sędziszowa Zawodzie, drugi – Sędziszowa Centrum, trzeci – Siedliska Osiedle i Grochowa, czwarty – Siedliska Łonie, Wieś, Przygórze. Zabierzmy na procesję sztandary, feretrony. Zapraszam Druhów Strażaków z OSP Sędziszowa, dzieci sypiące kwiatki. Udział w procesji to publiczne wyznanie wiary. W oktawie Bożego Ciała procesje po Mszy św. o 17.00. W przyszłą niedzielę procesja po Mszy świętej o godz. 8.30.

Za tydzień w niedzielę zbiórka do puszek przy kościele na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Bóg zapłać.

Serdecznie dziękuję za dodatkowe ofiary na trwające prace w naszym kościele. Dziękuję za dwie ofiary po 500 zł od rodziny z Grochowej i z Sędziszowej oraz za ofiarę 100 zł z Siedlisk. Bóg zapłać.

Dziękuję za sprzątanie kościoła, za kwiaty. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Ligęza Irena, Ciesielska Małgorzata.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Jest także tygodnik „Niedziela”, „Promyczek Dobra”, czasopisma misyjne i nasz biuletyn informacyjny. Gazety są w bocznej kaplicy.