Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Najświętszej Trójcy, 04.06.2023 r.

Dzisiaj Uroczystość Najświętszej Trójcy. Po błogosławieństwie zmiana tajemnic różańcowych. W liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Bonifacego, w środę bł. Zbigniewa Strzałkowskiego. Wszystkim solenizantom całego tygodnia najlepsze życzenia.

W środę Msza święta z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.00. W czasie nowenny modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców kościoła św. Mikołaja, za chorych oraz za wyjeżdżających do pracy. Serdecznie zapraszam.

W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. o godz. 8.30 i 14.30. Procesja do czterech ołtarzy będzie po Mszy świętej o godz. 8.30. Składka w Boże Ciało jest na hospicja i cele charytatywne. Proszę o przygotowanie ołtarzy wokół kościoła mieszkańców rejonów: pierwszy – Sędziszowa Zawodzie, drugi – Sędziszowa Centrum, trzeci – Siedliska Osiedle i Grochowa, czwarty – Siedliska Łonie, Wieś, Przygórze. Zabierzmy na procesję sztandary, feretrony. Zapraszam Druhów Strażaków z OSP Sędziszowa, dzieci sypiące kwiatki. Udział w procesji to publiczne wyznanie wiary. W oktawie Bożego Ciała procesje po Mszy św. o 17.00. W przyszłą niedzielę procesja po Mszy świętej o godz. 8.30.

W piątek wypada wyznaczony dzień Adoracji dla Parafii i Rektoratu w Siedliskach. Msze święte o godz. 7.00 i z procesją eucharystyczną o 17.00.

W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek przy kościołach na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Tarnowie i w Krakowie.

Na zakończenie Oktawy Bożego Ciała, 15 czerwca odbędzie się wizytacja Ks. Biskupa w naszym kościele. Serdecznie zapraszam na modlitwę.

Ks. Proboszczowi w Siedliskach przekazałem od naszej wspólnoty 2000 zł na prace przy cmentarzu. W ostatnim czasie zostały usunięte drzewa. Dziękuję wszystkim za troskę o cmentarz i porządek na świętym miejscu, gdzie spoczywają nasi bliscy zmarli. Bóg zapłać.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i za kwiaty. Dziękuję też za skoszenie trawy przy kościele i plebani. Troskę o kościół i otoczenie na najbliższy tydzień powierzamy rodzinom: Lucyna Gawlik – Bajorska, Magdalena Opoka i Agnieszka Job.