Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, 24.11.2019 r.

Dzisiaj Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Dzień Liturgicznej Służby Ołtarza. Odmówimy dzisiaj przy wystawionym Najświętszym Sakramencie Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt Poświęcenia Chrystusowi Królowi.

W środę Msza święta i nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 16.00. Serdecznie zapraszam.

W czwartek wypada 10. rocznica święceń biskupich Ks. Bp Andrzeja Jeża, Biskupa tarnowskiego. Modlimy się o potrzebne łaski i błogosławieństwo dla Pasterza Diecezji.

W sobotę święto św. Andrzeja Apostoła. Po południu w sobotę o godz. 18.00 ośmiu chłopców z naszej wspólnoty przyjmie błogosławieństwo lektorów, które w Bobowej przekaże dla nich Ks. Bp Leszek Leszkiewicz. Solenizantom i nowym lektorom najlepsze życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej.

Za tydzień – I niedziela Adwentu. Rozpoczniemy nowy rok liturgiczny.

W zakrystii są do odebrania zeszyty z listą ofiarodawców comiesięcznych składek gospodarczych na prace w kościele św. Mikołaja. Bóg zapłać za ofiary i zbierającym za podjęty trud.

Za 2 tygodnie w niedzielę, 8 grudnia, w naszym kościele Uroczystość Odpustowa ku czci św. Mikołaja. Msze święte będą o godz. 8.30 i 11.00.

W zakrystii można zakupić świece wigilijne przygotowane przez Caritas. Cena świecy 5 złotych. Jest to Wigilijna pomoc dla dzieci.

Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, za kwiaty i porządek wokół kościoła i plebanii. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Kopacz Krystyna, Kopacz Agnieszka i Osika Katarzyna.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Jest także „Mały Gość Niedzielny” i tygodnik „Niedziela”. Gazety są w bocznej kaplicy.