Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, 21.11.2021 r.

Dzisiaj Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Odmówimy dzisiaj przy wystawionym Najświętszym Sakramencie Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt Poświęcenia Chrystusowi Królowi. Do Liturgicznej Służby Ołtarza zostało przyjętych trzech ministrantów. W liturgii jutro wspomnienie św. Cecylii. Solenizantom i nowo przyjętym ministrantom najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa.

W środę Msza święta i nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 16.00. W czasie nowenny modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców kościoła św. Mikołaja. Serdecznie zapraszam.

Dzisiaj przy kościołach można złożyć ofiarę do puszek dla parafii przyjmujących migrantów w naszym kraju.

Za tydzień – I niedziela Adwentu. Rozpoczniemy nowy rok liturgiczny. Poświęcę za tydzień opłatki na nasze stoły wigilijne. Pan Kościelny przekaże rodzinom opłatki w zakrystii. Ofiary składane przy tej okazji są wynagrodzeniem za jego pracę przy kościele. Bóg zapłać.

W zakrystii można zakupić także świece wigilijne przygotowane przez Caritas. Cena świecy 7 złotych. Jest to Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

Za tydzień będzie składka gospodarcza na prace w naszym kościele św. Mikołaja. Dziękuję za wszystkie ofiary składane na tacę i przekazywane do banku. Dziękuję P. Annie i Zbigniewowi Wiejaczka za ofiarę 1000 zł. Bóg zapłać.

Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu i za kwiaty. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Gomulak Lucyna, Kulig Angelika.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Gazety są w bocznej kaplicy.