Ogłoszenia duszpasterskie

Rocznica Poświęcenia Kościoła, 31.10.2021 r.

Dzisiaj rocznica poświęcenia kościoła i zakończenie Nabożeństw różańcowych o godz. 14.00.

Jutro Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte przed południem o godz. 8.30 i o 10.30. Po południu o godz. 14.00 Msza św. z nieszporami i procesją na cmentarz z modlitwą różańcową za zmarłych. Na cmentarzu można złożyć ofiarę na potrzeby Seminarium Duchownego w Tarnowie.

W Uroczystość Wszystkich Świętych proszę druhów strażaków z OSP Sędziszowa o utrzymanie porządku i kierowanie ruchem przy cmentarzu. Ruch będzie jednokierunkowy, wjazd od strony plebanii.

We wtorek, 2 listopada, Dzień Zaduszny, Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Główna Msza święta o godz. 10.30 i procesja na cmentarz. Będą także Msze święte o godz. 8.30 i o godz. 16.00.

W listopadzie mamy możliwość zyskiwania odpustów za zmarłych. Warunki zyskania odpustu: komunia święta, modlitwa na cmentarzu, „Wierzę w Boga Ojca”, „Ojcze nasz”, dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego i wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. Wypominki listopadowe w dni powszednie do 8 listopada o godz.16.00.

W tym tygodniu I piątek miesiąca. Msze św. będą o godz. 7.00 i o godz. 16.00. Składka w I piątek na misje. Spowiedź codziennie przed mszą świętą. Odwiedziny chorych w I piątek od godz. 8.00.

Dziękuję za sprzątanie kościoła, za złożoną ofiarę. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Danuta Deć, Władysława Michalik, Barbara Szymczyk-Janik. Proszę także o uporządkowanie liści w tygodniu przy kościele i na parkingach.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Jest także „Promyczek Dobra” dla dzieci i inne czasopisma. Gazety są w bocznej kaplicy.