Ogłoszenia duszpasterskie

Rocznica Poświęcenia Kościoła, 27.10.2019 r.

W liturgii wspominamy jutro św. Szymona i Judy Tadeusza, Apostołów. Dzisiaj nabożeństwo różańcowe o godz. 14.00. W tygodniu w dni powszednie o godz. 16.00. Po różańcu Msza święta.

Spowiedź przed Wszystkimi Świętymi w środę od godz. 15.00 do 16.00. W środę w czasie Mszy świętej poświęcę modlitewniki kandydatom do bierzmowania z klasy VIII. W ramach spotkania proszę uczniów klasy VII i VIII o uczestnictwo w modlitwach za zmarłych z przyjętą komunią świętą.

W piątek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte przed południem o 8.30 i o 10.30. Po południu o godz. 14.00 Msza święta z nieszporami i procesja na cmentarz z modlitwą za zmarłych. Na cmentarzu ministranci będą zbierać ofiary na rzecz Seminarium Duchownego w Tarnowie. Proszę druhów strażaków z OSP Sędziszowa o utrzymanie porządku i kierowanie ruchem.

Dzień Zaduszny, Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych w sobotę, 2 listopada. Główna Msza święta o 10.30 i procesja na cmentarz. Będą także Msze święte o 8.30 i po południu o 14.30.

Od 1 do 8 listopada możliwość zyskiwania odpustów za zmarłych. Warunki zyskania odpustu: komunia święta, modlitwa na cmentarzu, „Wierzę w Boga Ojca”, „Ojcze nasz”, dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego i wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. Wypominki listopadowe w dni powszednie do 8 listopada o godz.16.00.

W Uroczystość Wszystkich Świętych wypada I piątek miesiąca. Do chorych pojedziemy w czwartek przed Wszystkimi Świętymi od 8.00.

Dziękuję za sprzątanie kościoła, za skoszenie trawy i za kwiaty do kościoła. Dziękuję za uporządkowanie liści wzdłuż drogi. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Chmura Iwona, Rembisz Danuta.

W czwartek odbył się konserwatorski odbiór ołtarza św. Antoniego. Dziękuję za wykonaną pracę i za wszystkie ofiary złożone na ten cel. Koszt odnowienia ołtarza wraz z obrazami to 91 tys. złotych.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Jest także „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci i młodzieży oraz tygodnik „Idziemy”. Gazety są w bocznej kaplicy.