Ogłoszenia duszpasterskie

Rocznica Poświęcenia Kościoła, 25.10.2020 r.

W związku ze stanem epidemii we mszy świętej w Polsce może uczestniczyć 1 osoba na 7 m2. W naszym kościele zgodnie z powierzchnią może to być 25 osób. Ksiądz Biskup udzielił wszystkim dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy świętej. Zachęcam do korzystania z transmisji radiowych i telewizyjnych. Jest także prowadzona transmisja internetowa z naszego kościoła na stronie Rektoratu: www.mikolaj.siedliska.info

W liturgii wspominamy: w środę św. Szymona i Judy Tadeusza, Apostołów, a w przyszłą niedzielę Uroczystość Wszystkich Świętych.

Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o godz. 16.30, przed Mszą świętą, w niedzielę o godz. 14.00.

Pamiętajmy o wypominkach za zmarłych. Wypominki roczne są czytane przed Mszą świętą w niedzielę o 8.30. Po południu przed Mszą św. są śpiewane Nieszpory lub inne nabożeństwo. W każdym miesiącu za wypominanych zmarłych będę sprawował Mszę św. w Pierwszy piątek miesiąca.

W Uroczystość Wszystkich Świętych Msze święte przed południem o 8.30 i o 10.30. Po południu o godz. 14.00 różaniec za zmarłych w kościele i Msza święta. Nie będzie uroczystej procesji na cmentarz. Ofiary na rzecz Seminarium Duchownego w Tarnowie zbierane zwykle na cmentarzu można będzie złożyć do puszek przy kościele po Mszach Świętych.

Dziękuję za sprzątanie kościoła, za złożoną ofiarę i za kwiaty do kościoła. Dziękuję także za skoszenie trawy wokół kościoła i plebanii. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Orłowska Bogusława, Sarkowicz Halina, Orłowski Andrzej.

W tygodniu odbyły się konserwatorskie odbiory organów i ambony. Prace zostały ocenione bardzo dobrze. Dziękuję za te prace i wszystkie ofiary złożone na ten cel. Koszt odnowienia ambony to 70 tys. złotych.

Bóg zapłać za dodatkową ofiarę 500 zł rodzinie z Sędziszowej i za 100 zł rodzinie z Siedlisk Osiedla na odnowienie XVIII-wiecznej ambony.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Jest także „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci i młodzieży i „Niedziela”. Gazety są w kaplicy.