Ogłoszenia duszpasterskie

Poniedziałek Wielkanocny, 22.04.2019 r.

Trwa Oktawa Wielkanocy. Za tydzień Niedziela Bożego Miłosierdzia. Codziennie przed Mszą świętą Koronka. Zgodnie z tradycją przez Oktawę pozostaje w kościele pusty Grób Jezusa Chrystusa. Dziękuję za dzisiejszą składkę na tacę na KUL i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.

Pragnę serdecznie podziękować za dobre przeżywanie Świąt Wielkanocnych, za adorowanie Jezusa w Ciemnicy i w Grobie. Serdecznie dziękuję druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej z Sędziszowej za służbę przy Grobie Jezusa Chrystusa. Podziękowanie składam na ręce Prezesa druha Romana Tabisia. Dziękuję za przygotowanie Grobu i Ciemnicy, dziękuję Panu Kościelnemu P. Janowi Skórskiemu za pomoc w przygotowanie liturgii i zaangażowanie. Serdeczne podziękowania dla prowadzących adorację, dla śpiewających Mękę Pana Jezusa w Wielki Piątek i dla naszych Organistów, dla P. Pauliny i P. Jacka. Dziękuję za udział w procesji rezurekcyjnej druhom strażakom, niosącym feretrony i sztandary, ministrantom, lektorom, Dziewczęcej Służbie Maryjnej i Orkiestrze Dętej. Bóg zapłać.

W piątek młodzież z naszej wspólnoty przyjmie Sakrament Bierzmowania w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła w Siedliskach o godz. 18.00. Prosimy, aby młodzież ze świadkami zgromadziła się w kościele o 17.20. W związku z trwającą Oktawą Zmartwychwstania w piątek nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.

Przed Bierzmowaniem młodzież zapraszamy na modlitwę we wtorek do kościoła św. Piotra i Pawła na godz. 17.00, a w środę do kościoła św. Mikołaja na godz. 17.00.

Dziękuje rodzinie Orłowskim i Pater z Siedlisk Przygórze za ofiarowane obrusy ołtarzowe do naszego kościoła. Dziękuję rodzicom dzieci przygotowującym się do I Komunii Świętej z Sędziszowej za ofiarowanie Paschału. Bóg zapłać także za trwałe produkty spożywcze złożone przed świętami dla bardziej potrzebujących rodzin naszej parafii.

Bóg zapłać za ofiarę 200 zł rodzinie z Siedlisk Wieś na odnowienie ołtarza św. Antoniego. Dziękuję za sprzątanie kościoła i za ofiarę. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Dywan Łukasz, Lisik Dorota.