Ogłoszenia duszpasterskie

Poniedziałek Wielkanocny, 18.04.2022 r.

Dziś drugi dzień Świąt Wielkanocy. Msze święte o godz. 8.30, 10.30 i o 14.30. Dziękuję za dzisiejszą składkę na tacę na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II. Zgodnie z tradycją przez Oktawę Zmartwychwstania pozostaje w kościele Ciemnica i pusty Grób Jezusa Chrystusa. W związku z Oktawą w piątek nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.

W środę Msza święta z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.00. W czasie nowenny modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców kościoła św. Mikołaja, za chorych oraz za wyjeżdżających do pracy. Serdecznie zapraszam.

Pragnę serdecznie podziękować za dobre przeżywanie Świąt Wielkanocnych, za adorowanie Jezusa w Ciemnicy i w Grobie. Dziękuję za przygotowanie Grobu i Ciemnicy. Panu Kościelnemu Janowi Skórskiemu i Piotrowi Mazurowi dziękuję za pomoc w przygotowanie liturgii i zaangażowanie. Serdeczne podziękowania dla druhów strażaków OSP z Sędziszowej za służbę przy Grobie Jezusa, podziękowania dla naszych Organistów, dla P. Pauliny i P. Jacka. Dziękuję niosącym feretrony i sztandary, dziękuję ministrantom, lektorom, Liturgicznej Służbie Ołtarza i Dziewczęcej Służbie Maryjnej. Bóg zapłać.

Za tydzień Niedziela Bożego Miłosierdzia. W naszym kościele Msze święte będą o godz. 8.30, 10.30 i o 14.30. Z racji Święta Miłosierdzia można zyskać odpust zupełny za odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego w kościele. To także diecezjalne święto Caritas. W tygodniu Nowenna do Bożego Miłosierdzia.

Za tydzień w naszym kościele comiesięczna składka gospodarcza na prace przy kościele św. Mikołaja. Bóg zapłać.

Przekazałem Ks. Proboszczowi w Siedliskach ofiary na porządkowanie cmentarza złożone w kościele i przy podatkach u P. Sołtysa w Sędziszowej. Została przekazana kwota 1500 zł.

Dziękuję za sprzątanie kościoła w Wielką Sobotę i za złożoną ofiarę. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę z rodzin: Grażyna Marszał, Małgorzata Laskowska, Agnieszka Bartoszek.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Gazety są w bocznej kaplicy.