Ogłoszenia duszpasterskie

Poniedziałek Wielkanocny, 05.04.2021 r.

Dziś drugi dzień Świąt Wielkanocy. Msze święte o godz. 8.30, 10.30 i o 14.30. Dziękuję za dzisiejszą składkę na tacę na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II. Zgodnie z tradycją przez Oktawę Zmartwychwstania pozostaje w kościele Ciemnica i pusty Grób Jezusa Chrystusa. W związku z Oktawą w piątek nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.

W środę Msza święta z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.00. W czasie nowenny modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców kościoła św. Mikołaja, za chorych oraz za wyjeżdżających do pracy. Serdecznie zapraszam.

Pragnę serdecznie podziękować za dobre przeżywanie Świąt Wielkanocnych, za adorowanie Jezusa w Ciemnicy i w Grobie. Dziękuję za przygotowanie Grobu i Ciemnicy. Panu Kościelnemu Janowi Skórskiemu i Piotrowi Mazurowi dziękuję za pomoc w przygotowanie liturgii i zaangażowanie. Serdeczne podziękowania dla naszych Organistów, dla P. Pauliny i P. Jacka. Dziękuję Liturgicznej Służbie Ołtarza. Bóg zapłać. Jeszcze raz pragnę podziękować za przygotowanie palm na Niedzielę Palmową. Dziękuję Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Sędziszowej oraz dzieciom i młodzieży: Milenie, Mai i Patrycji Wojna, Krystianowi i Oli Laska, Norbertowi Żaba, Tymoteuszowi Libront, Przemkowi Opoka i Patrycji Kuk. Bóg zapłać.

W środę młodzież z naszej wspólnoty przyjmie Sakrament Bierzmowania w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła w Siedliskach o godz. 15.00.

Za tydzień Niedziela Bożego Miłosierdzia. W naszym kościele Msze święte będą o godz. 8.30, 10.30 i o 14.30. Z racji Święta Miłosierdzia można zyskać odpust zupełny za odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego w kościele. To także diecezjalne święto Caritas. Przy kościołach będzie można złożyć ofiarę do puszek na Caritas Diecezji Tarnowskiej. W tygodniu codziennie przed Mszą świętą Koronka.

Dziękuję za sprzątanie kościoła w Wielką Sobotę i za złożoną ofiarę. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę z rodzin: Stec Tomasz, Wiejaczka Justyna i Wiejaczka Ewa.

Prasa katolicka jest w bocznej kaplicy.