Ogłoszenia duszpasterskie

Poniedziałek Wielkanocny, 01.04.2024 r.

 

Dziś drugi dzień Świąt Wielkanocy. Msze święte o godz. 8.30, 10.30 i o 14.30. Zgodnie z tradycją przez Oktawę Zmartwychwstania pozostaje w kościele Ciemnica i pusty Grób Jezusa Chrystusa. W związku z Oktawą w piątek nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.

W środę Msza święta z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.00. W czasie nowenny modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców kościoła, za chorych oraz za wyjeżdżających do pracy.

W tygodniu Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. Chorych odwiedzę w piątek od godz. 8.00.

Pragnę serdecznie podziękować za dobre przeżywanie Świąt Wielkanocnych, za adorowanie Jezusa w Ciemnicy i w Grobie. Dziękuję P. Ormiańskim za pomoc w przygotowaniu Grobu i Ciemnicy. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za 2 000 zł na kwiaty złożone na Gorzkich Żalach. Panu Kościelnemu Ireneuszowi Semla i Piotrowi Mazurowi dziękuję za pomoc w przygotowanie liturgii. Serdeczne podziękowania dla strażaków z OSP Sędziszowej za służbę przy Grobie Jezusa, podziękowania dla naszych Organistów, dla P. Jacka Langera i P. Pawła Dziedzica i Maksymiliana Dziedzica. Dziękuję niosącym feretrony i sztandary, dziękuję ministrantom, lektorom, Liturgicznej Służbie Ołtarza i Dziewczęcej Służbie Maryjnej oraz Orkiestrze Dętej z Siedlisk za udział w Procesji Rezurekcyjnej. Bóg zapłać.

Dziękuję także P. Marianowi Bartoszkowi za wykonanie rzeźby Jezusa do Ciemnicy. Dziękuję P. Krzysztofowi Ligęza za wykonanie podstaw pod figurę Chrystusa Zmartwychwstałego i pod Krzyż ze stułą Wielkanocną oraz Agnieszce i Jarosławowi Job za odnowienie sztandaru pogrzebowego. Bóg zapłać.

Za tydzień Niedziela Bożego Miłosierdzia. Z racji Święta Miłosierdzia można zyskać odpust zupełny za odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego w kościele. To także diecezjalne święto Caritas. Przy kościołach do puszek będzie można złożyć ofiarę na Caritas Diecezji Tarnowskiej. W tygodniu trwa Nowenna do Bożego Miłosierdzia.

Przekazałem Ks. Proboszczowi w Siedliskach ofiary na porządkowanie cmentarza złożone w kościele i przy podatkach u P. Sołtysa w Sędziszowej. Została przekazana kwota 1920 zł. Bóg zapłać.

Dziękuję za sprzątanie kościoła w Wielką Sobotę i za złożoną ofiarę. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę z rodzin: Dorota Ziomek, Genowefa Juruś, Dorota Gucwa.