Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie, XXVIII Niedziela zwykła, 14.10.2018 r.

Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, XXVIII Niedziela zwykła, 14.10.2018 r.

Dzisiaj Dzień Papieski pod hasłem: „Promieniowanie ojcostwa!”. Przy kościołach w naszej Ojczyźnie można złożyć ofiarę do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia – są to ofiary dla ubogiej studiującej młodzieży. Dzisiaj także Dzień Edukacji Narodowej – Dzień Nauczyciela. W Tarnowie odbywa się Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny.

W liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Teresę od Jezusa, we wtorek św. Jadwigę Śląską, w środę św. Ignacego, w czwartek św. Łukasza, Dzień Służby Zdrowia, w piątek bł. Jerzego Popiełuszko, w sobotę św. Jana Kantego. Solenizantom bieżącego tygodnia, wszystkim Pracownikom Oświaty i Służby Zdrowia najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa.

Przyszła niedziela – Światowy Dzień Misyjny. Ofiary to nasz dar dla misji.

Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o godz. 16.30 przed Mszą świętą. W środę po Mszy świętej spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego. Temat spotkania: „Dziedzictwo rodziny diecezjalnej”.

Zbliża się listopad – miesiąc modlitw za zmarłych. Pamiętajmy o uporządkowaniu cmentarza. Są dwa kontenery, proszę osobno wrzucać liście. Toaleta w budynku gospodarczym jest otwarta w ciągu dnia. Prosimy wchodzić przez główną bramę. W bocznej kaplicy są kartki na wypominki całoroczne i listopadowe. Wypominki roczne są czytane przed Mszą świętą w niedzielę o 8.30. Po południu przed Mszą św. są śpiewane Nieszpory lub inne nabożeństwo. W każdym miesiącu za wypominanych zmarłych będę sprawował Mszę św. w Pierwszy piątek miesiąca.

Zakończyliśmy prace poniżej dzwonnicy. Kamienie zostały ułożone i zaimpregnowane, zasiana trawa, uporządkowany teren. Serdecznie dziękuję za wszystkie prace w ostatnim czasie. Dziękuję za ofiarę 200 zł na renowację ołtarza Matki Bożej. Konserwatorski odbiór ołtarza odbędzie się w czwartek, 18 października o godz. 12.30.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i za ofiarę. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Górska Genowefa, Górska Krystyna.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Jest także tygodnik „Niedziela” i „Promyczek Dobra” dla dzieci. Gazety są w bocznej kaplicy.

W najbliższym tygodniu Msze św. w dni powszednie: o godz. 17.00.