Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie, XXVI Niedziela zwykła, 30.09.2018 r.

Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, XXVI Niedziela zwykła, 30.09.2018 r.

Dzisiaj Niedziela Synodalna i Dzień Modlitw o Trzeźwość w naszej Diecezji. W liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Teresę od Dzieciątka Jezus, we wtorek św. Aniołów Stróżów, w czwartek św. Franciszka z Asyżu, w piątek św. Faustynę Kowalską. Solenizantom bieżącego tygodnia najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa.

Jutro rozpoczęcie nabożeństw różańcowych. Różaniec codziennie w dni powszednie o 16.30 przed Mszą świętą. W niedzielę różaniec o 14.00.

Za tydzień, jeżeli będzie sprzyjająca pogoda, w związku ze wspomnieniem NMP Różańcowej procesja z różańcem wokół kościoła o godz. 14.00.

W środę w czasie nabożeństwa różańcowego poświęcę dzieciom z klasy III SP w Sędziszowej różańce jako pamiątki Pierwszej Komunii Świętej. W piątek po Mszy świętej spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania i ich rodziców, są to uczniowie klasy VII i VIII SP z Sędziszowej oraz uczniowie klasy III Gimnazjum, którzy przygotowują się do Bierzmowania w naszym kościele.

W tym tygodniu I piątek miesiąca. Msze święte będą o 7.00 rano i o 17.00 po południu. Składka w I piątek na misje. Spowiedź codziennie przed mszą świętą. Wizyta u chorych w I piątek od godz. 8.00 rano.

Bóg zapłać za składane ofiary, indywidualne i na tacę w kościele. Dziękuję za 200 zł rodzinie z Siedlisk. Bóg zapłać.

Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, za kwiaty. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Agnieszka Bartoszek, Barbara Tabiś.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Jest także tygodnik „Niedziela” i czasopisma misyjne. Gazety są w bocznej kaplicy.

W najbliższym tygodniu Msze św. w dni powszednie: o godz. 17.00, po różańcu, w poniedziałek i piątek będzie także msza św. rano o godz. 7.00.