Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie, XXIX Niedziela zwykła, 21.10.2018 r.

Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, XXIX Niedziela zwykła, 21.10.2018 r.

Dzisiaj Światowy Dzień Misyjny. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny w Polsce. Bóg zapłać za złożone ofiary na tacę, przeznaczone na misje. Jutro w liturgii wspominamy św. Jana Pawła II, 22 październik – to dzień oficjalnego rozpoczęcia pontyfikatu. Solenizantom bieżącego tygodnia najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa.

Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o godz. 16.30, przed Mszą świętą. W piątek nabożeństwo poprowadzi młodzież. Wieczorem o godz. 19.00 spotkanie młodzieży w Bobowej. Serdecznie zapraszam.

W sobotę 27 października, w Bobowej będzie spotkanie róż różańcowych  z całej diecezji w związku z 20 rocznicą śmierci Ks. Jana Czuby, który przed wyjazdem na misje pracował w Bobowej. Msza święta będzie na hali sportowej w Bobowej o godz. 10.00, później modlitwa różańcowa. Serdecznie zapraszam na wspólne spotkanie.

Dzisiaj w całej Polsce zgodnie z uchwałą KEP odbywa się liczenie wiernych uczestniczących we Mszy świętej i przystępujących do Komunii świętej.

Zbliża się listopad. Pamiętajmy o uporządkowaniu cmentarza, o wypominkach i modlitwie za zmarłych.

Zostało wykonanych część prac przy ołtarzu Matki Bożej Bolesnej. Kolejny odbiór konserwatorski odbędzie w najbliższy czwartek. Powinien już być ołtarz w całości. Dziękuję za ofiary składane na ten cel. Bóg zapłać za ofiarę 400 zł z Siedlisk.

W zakrystii są do odebrania zeszyty z listą ofiarodawców comiesięcznych składek gospodarczych. Bóg zapłać zbierającym za trud i Wam za ofiary.

Dziękuję za sprzątanie kościoła w tygodniu, za kwiaty, za złożoną ofiarę. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Ślipek Krystyna, Libront Krystyna, Urbanek Joanna.

W przyszłą niedzielę zmiana czasu na zimowy z 3 na 2 w nocy. Za tydzień śpimy godzinę dłużej.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Jest także tygodnik „Niedziela”. Gazety są w bocznej kaplicy.

W najbliższym tygodniu Msze św. w dni powszednie: o godz. 17.00. We wtorek będzie też Msza święta rano o godz. 7.00.