Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie, XXIII Niedziela zwykła, 09.09.2018 r.

Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, XXIII Niedziela zwykła, 09.09.2018 r.

W liturgii wspominamy: w czwartek św. Jana Chryzostoma, w piątek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w sobotę wspomnienie NMP Bolesnej. Za tydzień w niedzielę Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Solenizantom bieżącego tygodnia życzenia Bożego błogosławieństwa.

W poniedziałek i wtorek nie będzie Mszy świętej w naszym kościele. Od dzisiaj do środy wyjeżdżam na rekolekcje. W pilnych sprawach proszę zwracać się do Księży przy kościele parafialnym w Siedliskach.

W środę Msza święta z Nowenną do Matki Bożej o godz. 17.00. W czasie nowenny modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców kościoła św. Mikołaja.

W piątek, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego Msza święta rano w kościele o godz. 7.00. Po południu Droga Krzyżowa i Msza święta będzie na Golgocie w Sędziszowej na Zawodziu. Modlitwę rozpoczniemy o godz. 16.30 Drogą Krzyżową i później będzie Msza święta przy Krzyżu. Serdecznie zapraszam.

Za tydzień przy kościołach można złożyć ofiarę do puszek na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

W minionym tygodniu została wymalowana dzwonnica. Trwają jeszcze prace przy kamiennym murze poniżej dzwonnicy. Bóg zapłać za składane ofiary, za składki gospodarcze, ofiary indywidualne i na tacę w kościele. Dziękuję za 1000 zł rodzinie z Siedlisk, nowożeńcom Anecie i Arkadiuszowi Grzegórzek za 1000 zł oraz za dodatkowe ofiary rodzinom z Sędziszowej 1000 zł, 200 i 100 zł. Bóg zapłać.

Dziękuję za sprzątanie kościoła, nowożeńcom za kwiaty. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Grażyna Marszał, Małgorzata Laskowska.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Jest także tygodnik „Niedziela” i „Promyczek Dobra”. Gazety są w bocznej kaplicy.