Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie, XX Niedziela zwykła, 19.08.2018 r.

Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, XX Niedziela zwykła, 19.08.2018 r.

W tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Bernarda, we wtorek św. Piusa X, papieża, w środę NMP Królowej, w piątek św. Bartłomieja, w przyszłą niedzielę Uroczystość NMP Częstochowskiej. Solenizantom bieżącego tygodnia najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa.

W środę Msza święta z Nowenną do Matki Bożej o godz. 17.00. W czasie nowenny modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców kościoła św. Mikołaja.

Zakończona została praca przy alejce za murem na cmentarzu. Koszty prac ponosi Parafia i Rektorat. W tygodniu przekaże Ks. Proboszczowi 10000 zł, tj. ¼ kosztów. Bóg zapłać za dodatkową ofiarę 100 zł na pracę przy ołtarzu Matki Bożej Bolesnej.

Na renowację ołtarza Matki Bożej Bolesnej otrzymaliśmy dotację z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Warszawy 40000 zł, z Urzędu Gminy Bobowa 17500 zł i z Urzędu Marszałkowskiego z Krakowa 15000 zł. Otrzymaliśmy także dotację ze Starostwa Powiatowego z Gorlic 3800 zł na renowację chrzcielnicy. Wszystkim odpowiedzialnym za przyznanie dotacji składamy serdeczne podziękowania. Pozostałe koszty prac przy ołtarzu i chrzcielnicy to wkład naszych ofiar, za które bardzo dziękuję ofiarodawcom.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Bartoszek Antoni, Janusz Lucyna.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Jest także tygodnik „Niedziela” i czasopisma misyjne. Gazety są w bocznej kaplicy.

W najbliższym tygodniu Msze św. w dni powszednie: w środę o 17.00, w pozostałe dni o godz. 7.00 rano.