Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie, XVII Niedziela zwykła, 29.07.2018 r.

Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, XVII Niedziela zwykła, 29.07.2018 r.

W środę rozpoczyna się miesiąc trzeźwości w naszej Ojczyźnie. 1 sierpnia można zyskać odpust zupełny, zwany odpustem Porcjunkuli. Solenizantom bieżącego tygodnia najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa.

W środę Msza święta z Nowenną do Matki Bożej o godz. 17.00. W czasie nowenny modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców kościoła św. Mikołaja. Po Mszy świętej na plebani spotkanie Rady Duszpasterskiej Rektoratu. Serdecznie zapraszam.

W tygodniu I piątek miesiąca. Dwie Msze święte o 7.00 rano i o 17.00 po południu. Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą świętą. Składka w I piątek przeznaczona jest na misje. Odwiedziny chorych od godz. 8.00 rano. Po południu, po Mszy świętej spotkanie ministrantów i lektorów. Serdecznie zapraszam.

Za tydzień, w niedzielę, odwiedzi naszą wspólnotę Ks. Biskup Andrzej Jeż, Ordynariusz Diecezji Tarnowskiej. Będzie sprawował Mszę świętą o godz. 8.30 w intencji modlących się w naszym kościele. Serdecznie zapraszam.

Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszego kościoła. Dziękuję za 300 zł na renowację ołtarza MB Bolesnej rodzinie z Siedlisk Osiedla  i za wszystkie ofiary na tacę w kościele. Trwają prace przy schodach obok budynku gospodarczego. Przez kilka dni nie można przejść po schodach do toalety. Są prowadzone prace na cmentarzu, trwa budowa chodnika przy murze. Dziękuję także P. Marianowi Bartoszkowi za wykonanie kamiennej kropielnicy, która stoi przy wejściu do zakrystii.

Dziękuję za sprzątanie kościoła, za kwiaty. 

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Jest także tygodnik „Niedziela”. Gazety są w bocznej kaplicy.

W najbliższym tygodniu Msze święte w środę i w piątek o godz. 17.00; w pozostałe dni o godz. 7.00 rano. W Pierwszy piątek jest także rano msza święta o godz. 7.00