Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie, XIX Niedziela zwykła, 12.08.2018 r.

Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, XIX Niedziela zwykła, 12.08.2018 r.

W tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek św. Maksymiliana Marię Kolbego, w środę 15 sierpnia, obowiązkowe święto, Uroczystość Wniebowzięcia NMP, w piątek wspomnienie św. Jacka. Solenizantom bieżącego tygodnia najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa.

W środę Msze święte o godz. 8.30, 14.30 i msza święta ślubna o 15.30. Na porannej Mszy świętej dożynki rolników z Sędziszowej. Poświęcenie ziół i wieńca dożynkowego. Gminne dożynki w przyszłą niedzielę w Siedliskach.

W piątek rozpoczyna się Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Pamiętajmy w modlitwach o pielgrzymach.

Serdecznie dziękuję za dzisiejszą składkę na tacę na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

Trwają prace przy naszym kościele. Zostały wykonane schody koło budynku gospodarczego. Koszt materiałów i prac przy schodach to 5000 złotych. Schody zostaną jeszcze zaimpregnowane. Zostanie także obłożony kamieniem mur oporowy za dzwonnicą. Na głównej bramie został zamontowany żeliwny krzyż. Koszt krzyża to 1000 złotych. Uporządkowane zostało także wejście przy głównej bramie.

Bóg zapłać za ofiary na renowację ołtarza Matki Bożej Bolesnej. Dziękuję rodzinie z Grochowej za dodatkową ofiarę 500 zł.

Dziękuję za sprzątanie kościoła, za kwiaty. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Ciepielowska Barbara, Cisoń Dorota.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Jest także tygodnik „Niedziela”. Gazety są w bocznej kaplicy.

W najbliższym tygodniu Msze św. w dni powszednie: w sobotę o 17.00, w pozostałe dni o godz. 7.00 rano.