Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie, VIII Niedziela zwykła, 03.03.2019 r.

Dzisiaj 40-godzinne nabożeństwo. Po Komunii świętej Koronka do Miłosierdzia Bożego i Adoracja Najświętszego Sakramentu. W poniedziałek i we wtorek modlitwę rozpoczniemy o godz. 15.30 Koronką do Miłosierdzia Bożego, będzie okazja do prywatnej modlitwy przy Najświętszym Sakramencie i do spowiedzi. Msza święta o godz. 16.00.

Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość w naszych rodzinach. W liturgii jutro św. Kazimierza, królewicza; w środę rozpoczęcie Wielkiego Postu. Solenizantom całego tygodnia najlepsze życzenia.

Msze święte w Środę Popielcową o 8.30 i o 16.00. W czasie mszy św. posypanie głów popiołem, jako symbol podjęcia pokuty za grzechy. Składka zbierana w Środę Popielcową przeznaczona jest na cele charytatywne. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, czyli 3 posiłki w ciągu dnia i abstynencja. Od Środy Popielcowej do niedzieli kwartalne dni o ducha pokuty.

Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.00. Potem Msza święta. Droga Krzyżowa także w niedzielę po porannej Mszy świętej o godz. 8.30.

Gorzkie Żale w przyszłą niedzielę z kazaniem pasyjnym o godz. 14.30. Potem Msza święta. Za udział w Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny, czyli darowanie kar za grzechy. Zachęcam do licznego udziału w nabożeństwach wielkopostnych.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na najbliższy tydzień proszę do sprzątania rodziny: Gomulak Lucyna, Kulig Andrzelika.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Jest także „Niedziela”, czasopisma misyjne i nasz biuletyn informacyjny. Gazety są w bocznej kaplicy.