Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie, Rocznica Poświęcenia Kościoła, 28.10.2018 r.

Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, Rocznica Poświęcenia Kościoła, 28.10.2018 r.

Nabożeństwo różańcowe do środy o godz. 15.30. Msza święta o 16.00.

Spowiedź przed Wszystkimi Świętymi jutro od godz. 15.00 do 16.00.

W czwartek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte przed południem o 8.30 i o 10.30. Po południu o godz. 14.00 Msza święta z nieszporami i procesja na cmentarz z modlitwą za zmarłych. Na cmentarzu ministranci będą zbierać ofiary na rzecz Seminarium Duchownego w Tarnowie. Proszę druhów strażaków z OSP Sędziszowa o utrzymanie porządku i kierowanie ruchem.

Dzień Zaduszny, Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych w piątek, 2 listopada. Główna Msza święta o 10.30 i procesja na cmentarz. Będą także Msze święte o 8.30 i po południu o 16.00.

Od 1 do 8 listopada możliwość zyskiwania odpustów za zmarłych, czyli darowania kary za grzechy. Warunki zyskania odpustu: komunia święta, modlitwa na cmentarzu, „Wierzę w Boga Ojca”, „Ojcze nasz”, dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego i wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. Wypominki listopadowe w dni powszednie do 8 listopada o godz. 16.00.

W Dzień Zaduszny wypada I piątek miesiąca. Do chorych pojedziemy w sobotę, 3 listopada od godz. 8.00.

Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, za porządek wokół kościoła i za kwiaty. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Górska Michalina, Kotowicz Katarzyna.

Zostały zakończone prace przy ołtarzu Matki Bożej Bolesnej. Dziękuję za wykonaną pracę i za wszystkie ofiary złożone na ten cel. Koszt odnowienia ołtarza wraz z obrazami to 90 tys. złotych.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Jest także „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci i młodzieży i tygodnik „Niedziela”. Gazety są w bocznej kaplicy.

W najbliższym tygodniu Msze św. w dni powszednie: o godz. 16.00. We Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny według porządku podanego w ogłoszeniach.