Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie, Objawienie Pańskie, Trzech Króli, 06.01.2019 r.

Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, Objawienie Pańskie, Trzech Króli, 06.01.2019 r.

Dzisiaj Uroczystość Objawienia Pańskiego, Święto Trzech Króli. Poświęcenie złota, kadzidła, mirry i kredy, którą wypisujemy znak błogosławieństwa Chrystusa dla domu i rodziny. C + M + B  2019 /Christus Mansionem Benedicat / Niech Chrystus błogosławi ten dom/. Kreda i kadzidło jest na ołtarzach i w bocznej kaplicy, można sobie zabrać do domu. Jest to Dzień Diecezjalnego Dzieła Misyjnego i Misyjny Dzień Dzieci. Ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na misje.

W środę Msza święta z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 16.00. W czasie nowenny modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców kościoła św. Mikołaja oraz za pracujących za granicą.

Za tydzień Niedziela Chrztu Pańskiego. Odnowimy przyrzeczenia chrztu. Zapraszam na modlitwę kandydatów do bierzmowania, na Mszę świętą rano o godz. 8.30. Młodzież z klasy VIII z Sędziszowej i z III Gimnazjum złoży przyrzeczenia abstynenckie.

Serdecznie dziękuję za ofiary na prace przy ołtarzu św. Antoniego, które podejmiemy w bieżącym roku: 500 zł od rodziny zmarłego Piotra Bogusza oraz 900 zł złożone na tacę w czasie wczorajszego ślubu, Bóg zapłać Rodzinie i Gościom Nowożeńców.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę. Na najbliższy tydzień proszę rodziny: Skórska Alina, Górowski Mateusz, Górowska Magdalena.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Gazety są w bocznej kaplicy.

Duszpasterskie odwiedziny kolędowe.

Poniedziałek, 07 stycznia, od godz. 14.00 – Sędziszowa Zawodzie – od rodziny Jamrozy Dariusza do Jana Ligęza  (9 domów).

Wtorek, 08 stycznia, od godz. 14.00 – Sędziszowa Zawodzie, pozostała część – od rodziny Abram.

Czwartek, 10 stycznia, od godz. 14.00 – Siedliska Wieś, od rodziny Synowiec do rodziny Bogusz.

Piątek, 11 stycznia, od godz. 15.00 – Siedliska Łonie, od rodziny Janusza Górskiego w stronę cmentarza.

Sobota, 12 stycznia, od godz. 8.00 – Siedliska Przygórze, od rodziny Wojna w stronę kościoła św. Mikołaja.