Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie, Niedziela Świętej Rodziny, 30.12.2018 r.

Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, Niedziela Świętej Rodziny, 30.12.2018 r.

Dzisiaj święto Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Jutro Zakończenie Starego Roku, Nieszpory i Msza święta o godz. 14.30. We wtorek Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, Nowy Rok. Msze święte jak w niedzielę o godz. 8.30 i 14.30. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Pokój.

W środę Msza święta z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 16.00. W czasie nowenny modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców kościoła św. Mikołaja oraz za pracujących za granicą. Zapraszam na modlitwę.

W tym tygodniu I piątek miesiąca. Msze św. o godz. 7.00 i o 16.00. Rano Msza św. za wszystkich zmarłych wypominanych w kościele św. Mikołaja. Składka w I piątek na misje. Do chorych pojedziemy o godz. 8.00.

W przyszłą niedzielę Objawienie Pańskie. Święto Trzech Króli. Poświęcenie złota, kadzidła, mirry i kredy, którą wypisujemy znak błogosławieństwa Chrystusa dla domu i rodziny. C + M + B  2018 /Christus Mansionem Benedicat / Niech Chrystus błogosławi ten dom/. Jest to Dzień Diecezjalnego Dzieła Misyjnego i Misyjny Dzień Dzieci. Ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na misje.

Serdecznie dziękuję za przyjęcie kolędników misyjnych w II dzień świat i za ofiary złożone na misje. Dzieci zebrały 3000 złotych /w ubiegłym roku 2700 złotych/. Dziękuję nauczycielom ze SP z Sędziszowej i rodzicom za przygotowanie strojów i opiekę nad dziećmi w czasie kolędowania.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i za ofiarę. Na najbliższy tydzień proszę do sprzątania rodziny: Iwaniec Zdzisława, Truchan Urszula.

Dziękuję także druhom strażakom OSP Sędziszowa za wyczyszczenie rynien przy kościele i plebanii. Bóg zapłać.

Duszpasterskie odwiedziny kolędowe.

Sobota, 05 stycznia, od godz. 8.00 – Sędziszowa Zawodzie – od Andrzeja Skórskiego do rodziny Kopiec.