Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie, IV Niedziela Adwentu, 23.12.2018 r.

Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, IV Niedziela Adwentu, 23.12.2018 r.

Dzisiaj IV niedziela Adwentu. Dziękuję za przyjęcie P. Kościelnego z opłatkami i za złożone ofiary za Jego pracę przy kościele.

Jutro Wigilia Bożego Narodzenia. Zachęcam do zachowania zwyczajów bożonarodzeniowych, jak łamanie się opłatkiem, życzenia, wspólna modlitwa, śpiew kolęd. Msza święta o godz. 7.00. Pasterka o godz. 22.30. W kościele parafialnym Pasterka o północy. Składka w czasie pasterki jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia. W święta, w I i II dzień świąt msze święte o godz.: 8.30, 10.30, 14.30.

W II dzień świat Bożego Narodzenia, w środę św. Szczepana, w czasie Mszy świętych poświęcenie owsa. Składka w II dzień świąt przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II. W czasie Mszy świętej o 10.30 będzie miało miejsce rozesłanie kolędników misyjnych. Dzieci i młodzież odwiedzą rodziny należące do Rektoratu z kolędą i modlitwą za misje. Będą miały specjalne obrazki misyjne. Ofiary, które zostaną zebrane przekażemy na misje. Proszę o serdeczne przyjęcie kolędników.

W czwartek po świętach wspomnienie św. Jana i poświęcenie wina, a w piątek wspomnienie świętych Młodzianków Męczenników.

Dziękuję za przygotowanie wystroju kościoła na święta Bożego Narodzenia, za urządzenie szopki i choinek. Bóg zapłać za ofiarowanie choinek do kościoła i ozdób choinkowych: szyszek i gwiazdek. Dziękuję P. Kościelnemu i tym, którzy przygotowali nasz kościół na święta. Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, za kwiaty.  Do sprzątania w przyszłym tygodniu proszę: Mucha Bernadeta, Turska Anna.

Dziękuję także za złożone w kościele trwałe produkty spożywcze. Młodzież przekaże te świąteczne paczki potrzebującym rodzinom.

Zachęcam do zakupu świątecznej prasy katolickiej. Gazety są w bocznej kaplicy.

Wczoraj odprowadziliśmy na cmentarz zmarłą Janinę Dziedzic, lat 97. Pamiętajmy w modlitwach o naszych zmarłych.