Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie, III Niedziela zwykła, 27.01.2019 r.

W liturgii w tygodniu wspominamy, w poniedziałek św. Tomasza z Akwinu, we wtorek Rocznica poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie, w czwartek św. Jana Bosko. Wszystkim solenizantom całego tygodnia najlepsze życzenia.

W sobotę Święto Ofiarowania Pańskiego, Matki Bożej Gromnicznej. Jest to Dzień Życia Konsekrowanego. Modlimy się za siostry zakonne, zwłaszcza pochodzące z naszych rodzin. Msze święte o 8.30 i o 16.00, w czasie Mszy świętych poświęcenie gromnic. Ofiary z tego dnia są przeznaczone na zakony klauzurowe. W czasie Mszy świętej porannej o godz. 8.30 poświęcę także świece dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii Świętej. Zapraszam uczniów klasy III SP z Sędziszowej i rodziców.

W środę o 16.00 Msza św. i Nowenna do Matki Bożej. W czasie nowenny modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców kościoła oraz za wyjeżdżających do pracy. Po Mszy świętej spotkanie ministrantów. Podsumowanie służby liturgicznej w minionym roku.

W tygodniu I piątek miesiąca. Msze św. o godz. 7.00 i 16.00. Do chorych pojedziemy od godz. 8.00. Możliwość spowiedzi jest codziennie przed Mszą świętą.

W sobotę kończy się okres Bożego Narodzenia. Wielki Post rozpocznie się w tym roku 6 marca. 40-godzinne nabożeństwo przed Wielkim Postem będzie w naszym kościele przez 3 dni bezpośrednio poprzedzające Środę Popielcową.

Serdecznie dziękuję za dodatkową ofiarę 500 zł od Rodziny z Siedlisk na odnowienie ołtarza św. Antoniego. Bóg zapłać.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę. Na najbliższy tydzień proszę do sprzątania rodziny: Wróbel Jolanta, Podobińska Justyna.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Gazety są w bocznej kaplicy.