Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie, III Niedziela Adwentu, 16.12.2018 r.

Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, III Niedziela Adwentu, 16.12.2018 r.

Dzisiaj III niedziela Adwentu. Rozpoczynają się Dni Modlitw o Życie Chrześcijańskie Rodzin oraz Nowenna do Dzieciątka Jezus. W tygodniu rano o godz. 6.50 Roraty z udziałem dzieci z lampionami, w środę o 16.00.

W środę spowiedź święta: w kościele św. Piotra i Pawła od 8.30 do 17.00. Po południu od 14.00 w kościele św. Mikołaja. Po spowiedzi Roraty o godz. 16.00 z udziałem kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Zapraszam uczniów klasy VIII ze SP z Sędziszowej i z klasy III Gimnazjum z rodzicami na spotkanie.

W piątek od godz. 8.00 pojedziemy do chorych przed świętami.

W budynku gospodarczym Kiermasz Charytatywny. Można zakupić kartki, ozdoby świąteczne i domowe ciasto. Dochód jest przeznaczony dla potrzebującej rodziny ze Stróżnej. Bóg zapłać Paniom z KGW z Sędziszowej oraz rodzicom, nauczycielom i dzieciom ze SP z Sędziszowej za przygotowanie i zorganizowanie Kiermaszu.

Można jeszcze w zakrystii zakupić świece wigilijne przygotowane przez Caritas. Cena świecy 5 złotych. Jest to pomoc dla dzieci.

W zakrystii są do odebrania zeszyty z listą ofiarodawców comiesięcznych składek gospodarczych. Bóg zapłać zbierającym za podjęty trud. Bóg zapłać za Wasze ofiary w ciągu całego roku na wykonywane prace. Na zakończenie roku przedstawię sprawozdanie. W przyszłym roku mamy nadzieję na otrzymanie dofinansowania na odnowienie XVII-wiecznego ołtarza św. Antoniego. Został przygotowany wniosek i złożony w Urzędzie Marszałkowskim w Krakowie.

W bocznej kaplicy jest wystawiony kosz na trwałe produkty spożywcze dla potrzebujących rodzin. Bardzo proszę o gest dobrych serc.

Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu i złożoną ofiarę. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Kopacz Maria, Kopacz Krystyna, Kopacz Agnieszka. W czasie sprzątania w sobotę proszę o pomoc w przygotowaniu wystroju Bożonarodzeniowego w kościele.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Jest także tygodnik „Niedziela”, „Mały Gość Niedzielny” i „Promyczek Dobra” dla dzieci. Gazety są w bocznej kaplicy.