Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie, II Niedziela zwykła, 20.01.2019 r.

Dzisiaj Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. W liturgii, w poniedziałek wspomnienie św. Agnieszki, w czwartek św. Franciszka Salezego, w piątek Nawrócenie św. Pawła, w sobotę św. Tymoteusza i Tytusa. Jutro, tj. w  poniedziałek Dzień Babci, we wtorek Dzień Dziadka. Seniorom i Solenizantom całego tygodnia najlepsze życzenia. Rozpoczęły się Światowe Dni Młodzieży w Panamie. Trwa także Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

W środę o godz. 16.00 Msza święta i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W czasie nowenny modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców kościoła św. Mikołaja oraz za wyjeżdżających do pracy. Serdecznie zapraszam.

Zostały przekazane zeszyty z listą ofiarodawców comiesięcznych składek gospodarczych na prace przy kościele św. Mikołaja. W tym roku ofiary będą przeznaczone na odnowienie ołtarza św. Antoniego. Będziemy kontynuować składki jak dotychczas po 30 zł. To nasz wkład w piękno świątyni, która jest naszą chlubą i radością. Bóg zapłać zbierającym za podjęty trud i Wam za ofiary.

Na porządkowanie cmentarza w tym roku zostaje utrzymana składka w wysokości 30 zł na cały rok. Można ją przekazać przy składkach gospodarczych lub przy podatkach.

Dziękuję za złożone dodatkowe ofiary na ołtarz św. Antoniego, z Siedlisk Osiedla 500 zł i dwie ofiary z Grochowej 200 zł i 150 zł. Bóg zapłać.

Zakończyłem duszpasterskie odwiedziny kolędowe. Dziękuję za bardzo serdeczne przyjęcie. Dziękuję za ofiary złożone przy tej okazji, było to 9500 zł. Część ofiar zostanie wykorzystana na prace przy planowanym ogrodzeniu plebani. Błogosławieństwo kolędowe, które zostało w waszych domach i w waszych rodzinach niech pozostanie przez cały rok.

Serdecznie dziękuję za ofiary złożone dzisiaj na ubezpieczenie kościoła.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Gazety są w bocznej kaplicy.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę. Na najbliższy tydzień proszę do sprzątania rodziny: Koszyk Maria, Wiejaczka Lucyna, Job Teresa.