Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie, II Niedziela Adwentu, 09.12.2018 r.

Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, II Niedziela Adwentu, 09.12.2018 r.

Dzisiaj II niedziela Adwentu. Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przy kościołach można złożyć ofiarę na ten cel.

Roraty z udziałem dzieci z lampionami, o godz. 6.50 rano, w środę o godz. 16.00. W tym roku uczymy się Darów Ducha Świętego i owoców, jakie te dary przynoszą w naszym życiu. Serdecznie zapraszam.

W środę Msza święta i nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 16.00. W czasie nowenny modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców kościoła św. Mikołaja. Modlimy się także za wszystkich pracujących za granicą. Zapraszam rodziny do wspólnej modlitwy. Po Mszy świętej spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego. Temat spotkania: „Celebracje świąt w rodzinie”. Po zakończeniu tego spotkania odbędzie się zebranie Rady Duszpasterskiej. Serdecznie zapraszam.

W zakrystii można zakupić świece wigilijne przygotowane przez Caritas. Cena świecy 5 złotych. Jest to Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

W bocznej kaplicy jest wystawiony kosz na trwałe produkty spożywcze dla potrzebujących rodzin. Zebrane dary młodzież Rektoratu przekaże rodzinom przed świętami. Bardzo proszę o gest dobrych serc.

Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, za ofiarę. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Orłowska Bogusława, Sarkowicz Halina, Orłowski Andrzej.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Jest także tygodnik „Niedziela” i „Promyczek Dobra” dla dzieci. Gazety są w bocznej kaplicy.

W najbliższym tygodniu Roraty w dni powszednie: o godz. 6.50, w środę o godz. 16.00.