Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie, I Niedziela Adwentu, 02.12.2018 r.

Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, I Niedziela Adwentu, 02.12.2018 r.

Dzisiaj I niedziela Adwentu. W naszym kościele Odpust ku czci św. Mikołaja. Msza św. odpustowa o godz. 11.00. Nie będzie dzisiaj Mszy świętej po południu. Dziękuję Ks. Piotrowi Gawenda, Proboszczowi z Bruśnika za przewodniczenie naszej modlitwie. Dziękuję kapłanom za obecność na ręce Ks. Dziekana. Bóg zapłać Druhom Strażakom z pocztem sztandarowym z Sędziszowej i służbie liturgicznej. Bóg zapłać współpracownikom św. Mikołaja, którzy zorganizowali Jego odwiedziny i prezenty dla dzieci. Dziękuję wszystkim za modlitwę. Dzięki wam kult św. Mikołaja trwa i się rozwija i ten kościół św. Mikołaja żyje i wspólnota, która przy tym kościele się gromadzi, żyje na chwałę Bogu i pożytek obecnych i przyszłych pokoleń.

W liturgii wspominamy w poniedziałek św. Franciszka Ksawerego, we wtorek św. Barbarę, w czwartek Patrona kościoła św. Mikołaja, w piątek św. Ambrożego, w sobotę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w czwartek i w sobotę o godz. 8.30 i o 16.00.

W tym tygodniu I piątek miesiąca. Msze święte o godz. 6.50 – roraty i o 16.00. Składka w I piątek na misje. Do chorych pojedziemy od godz. 8.00.

Codziennie w dni powszednie Roraty z udziałem dzieci z lampionami, o godz. 6.50. W czasie Rorat od wtorku będziemy losować niespodziankę dla dzieci spośród wykonanych serduszek z wypisanym dobrym uczynkiem. W tym roku w Adwencie będziemy uczyć się jak rozpoznać moc, działanie i dary Ducha Świętego. Serdecznie zapraszam.

W zakrystii można zakupić świece wigilijne przygotowane przez Caritas. Cena świecy 5 złotych. Jest to Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

Od przyszłej niedzieli w naszym kościele, w bocznej kaplicy będzie wystawiony kosz na trwałe produkty spożywcze dla potrzebujących rodzin. Zebrane dary młodzież Rektoratu przekaże rodzinom przed świętami. Bardzo proszę o gest dobrych serc.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Jest także tygodnik „Niedziela”. Gazety są w bocznej kaplicy.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za kwiaty. Do sprzątania na najbliższy tydzień, proszę rodziny: Wojna Anna, Domin Joanna.