Ogłoszenia duszpasterskie

Ofiarowanie Pańskie, MB Gromnicznej, 02.02.2020

Dzisiaj Święto Ofiarowania Pańskiego, Matki Bożej Gromnicznej. Jest to Dzień Życia Konsekrowanego. Modlimy się za siostry zakonne, zwłaszcza pochodzące z naszych rodzin. W czasie Mszy świętych poświęcenie gromnic. Ofiary są przeznaczone na zakony klauzurowe. Bóg zapłać.

W liturgii: jutro wspomnienie św. Błażeja, błogosławieństwo gardła i owoców, w środę wspomnienie św. Agaty, poświęcenie wody i chleba, w czwartek św. Pawła Miki i Towarzyszy. Wszystkim solenizantom całego tygodnia najlepsze życzenia.

W środę o 16.00 Msza św. i Nowenna do Matki Bożej. W czasie nowenny modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców kościoła oraz za wyjeżdżających do pracy. Serdecznie zapraszam.

W tygodniu I piątek miesiąca. Msze św. o godz. 7.00 i 16.00. Do chorych pojedziemy od godz. 8.00. Możliwość spowiedzi jest codziennie przed Mszą świętą. W czasie Mszy świętej o godz. 16.00 spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania. Zapraszam uczniów klas VII i VIII SP w Sędziszowej z rodzicami. Uczniowie klasy VIII otrzymują Pismo Święte, jako pamiątkę Sakramentu Bierzmowania.

Zakończył się okres Bożego Narodzenia. Wielki Post rozpocznie się w tym roku 26 lutego. 40-godzinne nabożeństwo przed Wielkim Postem będzie w naszym kościele przez 3 dni bezpośrednio poprzedzające Środę Popielcową.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i za kwiaty. Na najbliższy tydzień proszę do sprzątania rodziny: Niklewicz Zofia, Gerlak Irena, Wojna Małgorzata.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Jest także „Promyczek Dobra” i nasz biuletyn informacyjny. Gazety są w bocznej kaplicy.