Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Świętej Rodziny, 27.12.2020 r.

 

Dziękuję za przygotowanie wystroju kościoła na święta Bożego Narodzenia, za urządzenie szopki i choinek. Bóg zapłać za ofiarowane ozdoby choinkowe. Dziękuję Panu Kościelnemu i tym, którzy przygotowali nasz kościół na święta.

Dzisiaj święto Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa, niedziela Synodalna i poświęcenie wina w związku ze wspomnieniem św. Jana. W poniedziałek wspomnienie św. Młodzianków Męczenników, w czwartek  Zakończenie Starego Roku, Nieszpory i Msza święta o 14.30.

W piątek Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, Nowy Rok. To święto obowiązkowe i Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze święte o godz. 8.30, 10.30 i 14.30. W Nowy Rok wypada I piątek miesiąca. Chorych odwiedziłem przed świętami. Gdyby wystąpiło zagrożenie życia lub inna pilna potrzeba to proszę dać znać, aby nie pozostawić chorych bez sakramentów.

W styczniu – 01, 03, 06 i 10 stycznia o godz. 10.30 będę sprawował Msze św. kolędowe dla poszczególnych rejonów z błogosławieństwem dla Rodzin. W Nowy Rok dla mieszkańców Sędziszowej – strona od Pławnej, w niedzielę 03.01 dla mieszkańców Sędziszowej Zawodzie.

Dziękuję za dobre przeżywanie Świąt Bożego Narodzenia. Bóg zapłać za składane ofiary na różne cele. Dziękuję serdecznie Rodzinie z Sędziszowej Zawodzie za ofiarę 500 zł na potrzeby naszego kościoła. Bóg zapłać także za złożone wczoraj do puszek ofiary na misje w ramach kolędników misyjnych.

Przed świętami przy naszym kościele został założony monitoring i wykonana instalacja przeciwwłamaniowa. Koszt – to 25 tys. złotych. W całości prace zostały wykonane z dotacji celowej z Gminy Bobowa. Dziękuję P. Wacławowi Ligęza – Burmistrzowi Bobowej i Radzie Miejskiej za przyznanie tej dotacji. Bóg zapłać.

Dziękuję za sprzątanie kościoła, pomoc w wystroju świątecznym i za złożoną ofiarę. Na najbliższy tydzień proszę do sprzątania rodziny: Wiejaczka Urszula, Przepióra Monika.

Zachęcam do zakupu prasy katolickiej. Gazety są w bocznej kaplicy.