Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Palmowa, 10.04.2022 r.

Wielki Tydzień – to przypomnienie Męki Chrystusa Pana. Obrzędy rozpoczęliśmy Niedzielą Palmową, która przypomina wjazd Chrystusa do Jerozolimy. Dziękuję za wykonane palmy. Bóg zapłać także za ofiary, jako jałmużna postna, na potrzeby Seminarium Duchownego w Tarnowie.

W Wielki Wtorek odwiedziny chorych od godz. 8.00, a po południu spowiedź święta od godz. 14.30 do 17.00. W Wielką Środę na Mszę św. po południu zapraszam wykonawców palm. Św. Mikołaj przygotował przedświąteczne prezenty i podziękowania. Zapraszam także Dziewczęcą Służbę Maryjną, ministrantów i lektorów, aby przygotować Liturgię Wielkiego Tygodnia.

W Wielki Czwartek Msza święta z podziękowaniem za dar Sakramentu Kapłaństwa i Eucharystii o 16.30. Potem przeniesienie Jezusa do Ciemnicy i adoracja do 22.00.

W Wielki Piątek adoracja w Ciemnicy od 8.00 rano. Droga Krzyżowa o 9.00 na Golgocie w Sędziszowej. O godz. 16.30 Liturgia Wielkiego Piątku, Adoracja Krzyża i przeniesienie Jezusa do Grobu. Adoracja przy Grobie do 24.00. Druhów strażaków z OSP Sędziszowej proszę o służbę przy Grobie Pańskim. Ofiary złożone z okazji Adoracji Krzyża są przeznaczone na potrzeby chrześcijan w Ziemi Świętej. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i abstynencja.

W Wielką Sobotę adoracja przy Grobie od 8.00 rano. Przed południem poświęcenie pokarmów o godz. 8.00, 9.00 i o godz. 10.00. Potem o 11.00 sprzątanie kościoła i od 12.00 adoracja. Wieczorem Liturgię Wigilii Paschalnej, rozpoczniemy o godz. 19.00. Proszę o przyniesienie świec. Na zakończenie Liturgii Procesja Rezurekcyjna.

W święta, w niedzielę i w poniedziałek w naszym kościele św. Mikołaja będą trzy Msze święte, o 8.30, 10.30 i o 14.30. W poniedziałek, w drugi dzień świąt, składka na tacę na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę. Do sprzątania w Wielką Sobotę na godz. 11.00 proszę rodziny: Kasprzyk Grażyna, Jamrozy Krystyna, Cieśla Urszula.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Gazety są w bocznej kaplicy.