Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Palmowa, 05.04.2020 r.

Wielki Tydzień – to przypomnienie Męki Jezusa Chrystusa. Dziś Niedziela Palmowa bez poświęcenia palm.

W związku ze stanem epidemii w Polsce i zgodnie z Dekretem Biskupa Tarnowskiego nie ma wspólnych nabożeństw Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Ksiądz Biskup udzielił wszystkim dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy świętej aż do odwołania. We wszystkich Mszach świętych może brać udział maksymalnie 5 osób. Zachęcam do korzystania z transmisji radiowych i telewizyjnych.

Ks. Bp Leszek Leszkiewicz głosi rekolekcje w katedrze w Tarnowie od Niedzieli Palmowej do Wielkiej Środy. Transmisja w RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz: Niedziela Palmowa o godz. 10.30, Poniedziałek, Wtorek i Środa o godz. 18.00.

Liturgia Wielkiego Czwartku, Piątku i Soboty odbędzie się bez udziału wiernych świeckich. Nie będzie adoracji w Ciemnicy i przy Grobie Pańskim. Nie będzie też poświęcenia pokarmów w Wielką Sobotę. W kościele zostanie wykonana symboliczna dekoracja. Nie będzie też procesji Rezurekcyjnej. Szczegóły jak przeżyć Wielki Tydzień we wspólnotach rodzinnych znajdują się w Rytuale Rodzinnym publikowanym na stronie internetowej Diecezji Tarnowskiej. Pamiętajmy o modlitwach w intencji o ustanie epidemii.

W Wielki Czwartek Msza święta z podziękowaniem za dar Sakramentu Kapłaństwa i Eucharystii o godz. 17.00.

Liturgia Wielkiego Piątku o godz. 17.00. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i abstynencja.

Liturgia Wigilii Paschalnej i Msza święta w intencji o ustanie epidemii w Wielką Sobotę o godz. 19.00.

W święta, w niedzielę i w poniedziałek w naszym kościele św. Mikołaja będą trzy Msze święte, o 8.30, 10.30 i o 14.30.