Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Bożego Miłosierdzia, 28.04.2019 r.

Dzisiaj święto Bożego Miłosierdzia. Z okazji tego święta można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami i za odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia. Dziękujemy za św. S. Faustynę Kowalską i św. Jana Pawła II. Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Dziś przy kościołach możemy złożyć dar do puszek na Caritas Diecezji Tarnowskiej. Bóg zapłać.

W poniedziałek w liturgii wspominamy św. Katarzynę ze Sieny, we wtorek św. Wojciecha – uroczystość przeniesiona z 23 kwietnia z racji Oktawy Wielkanocy, w czwartek św. Atanazego, w sobotę św. Floriana. Solenizantom najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa.

W środę rozpoczęcie Nabożeństw majowych o godz. 17.00. Majówka w dni powszednie o godz. 17.00. W niedzielę majówka o godz. 14.10 przed popołudniową Mszą świętą. Serdecznie zapraszam.

W piątek Uroczystość NMP Królowej Polski. Nie ma postu od pokarmów mięsnych. To także Rocznica Konstytucji 3 Maja. W modlitwie pamiętamy o Ojczyźnie. W naszym kościele Msze święte o godz. 8.30 i po południu o 14.30. Majówka w piątek o godz. 14.10. To także Pierwszy Piątek miesiąca. Ofiary z tego dnia złożone na tacę przeznaczymy na misje w ramach nabożeństw Pierwszopiątkowych. Gminne obchody święta Konstytucji 3 Maja w Bobowej będą 2 maja, w czwartek o godz. 17.00.

Za tydzień w Kościele jest Niedziela Biblijna, przypomnimy sobie potrzebę czytania i szacunku dla Pisma Świętego.

W zakrystii są do odebrania zeszyty z listą ofiarodawców comiesięcznych składek gospodarczych. Są one przeznaczane na odnowienie ołtarza św. Antoniego. Bóg zapłać zbierającym za podjęty trud i Wam za ofiary. Bóg zapłać za indywidualne ofiary i za ofiary na tacę w kościele.

Przekazałem Ks. Proboszczowi ofiary na porządkowanie cmentarza złożone przy składkach gospodarczych i przy podatkach u P. Sołtysa  Sędziszowej. Od stycznia tego roku została przekazana kwota 2720 zł.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i za ofiarę. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę z rodzin: Łajków i Semlów z Sędziszowej Zawodzie.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Jest także „Niedziela” i „Promyczek Dobra”. Gazety są w bocznej kaplicy.