Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Bożego Miłosierdzia, 24.04.2022 r.

Dzisiaj święto Bożego Miłosierdzia. Z okazji tego święta można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami i za odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia. Dziękujemy za św. S. Faustynę Kowalską i św. Jana Pawła II. Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia.

W liturgii wspominamy: jutro św. Marka, we wtorek św. Wojciecha, wspomnienie przeniesione z Oktawy Wielkanocy, w piątek św. Katarzynę. Wszystkim solenizantom całego tygodnia najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa.

W środę Msza święta z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.00. W czasie nowenny modlimy się o pokój między narodami, za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców kościoła św. Mikołaja, za chorych oraz za wyjeżdżających do pracy. Serdecznie zapraszam.

Za tydzień w Kościele jest Niedziela Biblijna, przypomnimy sobie potrzebę czytania i szacunku dla Pisma Świętego oraz rozpoczniemy nabożeństwo majowe o godz. 14.10 przed popołudniową Mszą świętą niedzielną.

Za tydzień w niedzielę o godz. 10.30 Uroczystość Pierwszej Komunii świętej w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Siedliskach. Do Pierwszej Komunii przystąpią dzieci także z naszych rodzin modlących się w kościele pw. św. Mikołaja.

Dziękuję za dzisiejsze ofiary na tacę, to składka gospodarcza na prace przy kościele św. Mikołaja. Został zatwierdzony projekt balasek przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków i Kurię Diecezjalną. Rozpoczęły się prace stolarskie. Bóg zapłać za dwie okolicznościowe dodatkowe ofiary po 200 zł.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i za ofiarę. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę z rodzin: Celina Dziedzic, Karolina Dziedzic i Iwona Dziedzic.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Gazety są w bocznej kaplicy.