Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Bożego Miłosierdzia, 11.04.2021 r.

W związku ze stanem epidemii w Polsce i wzrostem zachorowań, także w naszym rejonie Ks. Biskup, Policja i Sanepid proszą o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń. Przy wejściu do kościoła znajduje się płyn do dezynfekcji oraz maseczki. W niedziele jest prowadzona transmisja internetowa Mszy świętej z naszego kościoła na stronie Rektoratu: www.mikolaj.siedliska.info

Dzisiaj święto Bożego Miłosierdzia. Z okazji tego święta można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami i za odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia. Dziękujemy za św. S. Faustynę Kowalską i św. Jana Pawła II. Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Dziś przy kościołach możemy złożyć dar do puszek na Caritas Diecezji Tarnowskiej. Bóg zapłać.

W środę Święto Chrztu Polski. Msza święta i nowenna o godz. 17.00 ku czci Matki Bożej Bolesnej. W czasie nowenny modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców kościoła św. Mikołaja, za wyjeżdżających do pracy, za chorych i w osobistych intencjach. Serdecznie zapraszam. Po Mszy świętej spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego na plebanii. Temat spotkania: „Rola młodych w ewangelizacji rówieśników”.

Za tydzień w Kościele jest Niedziela Biblijna, przypomnimy sobie potrzebę czytania i szacunku dla Pisma Świętego.

Za tydzień comiesięczna składka gospodarcza na prace przy kościele św. Mikołaja. W ostatnią niedzielę kwietnia składka będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Dziękuję za dodatkowe ofiary na prace w naszym kościele: za 500 zł rodzinie z Bobowej i za 100 dolarów pewnej osobie. Bóg zapłać.

Przekazałem Ks. Proboszczowi ofiary na porządkowanie cmentarza złożone w kościele i przy podatkach u P. Sołtysa w Sędziszowej. Została przekazana kwota 1380 zł.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i za ofiarę. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę z rodzin: Firszt Zofia, Gucwa Krzysztof, Mruk Urszula.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Gazety są w bocznej kaplicy.