Ogłoszenia duszpasterskie

Kościół p.w. św. Mikołaja; Ogłoszenia duszpasterskie; Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, 25.11.2018 r.

Kościół p.w. św. Mikołaja; Ogłoszenia duszpasterskie;

Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, 25.11.2018 r.

Dzisiaj Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Dzień Liturgicznej Służby Ołtarza. Odmówimy dzisiaj przy wystawionym Najświętszym Sakramencie Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt Poświęcenia Chrystusowi Królowi.

Za tydzień – I niedziela Adwentu. Rozpoczniemy nowy rok liturgiczny. W naszym kościele Uroczystość Odpustowa. Główna msza święta ku czci św. Mikołaja będzie o godz. 11.00. Rano msza św. o 8.30. Nie ma Mszy św. o 14.30. Jak będzie sprzyjająca pogoda urządzimy procesję wokół kościoła z Najświętszym Sakramentem. Proszę o przygotowanie feretronów. Na odpust zapraszam druhów OSP z Sędziszowej z pocztem sztandarowym, dzieci, młodzież i wszystkich wiernych.

W środę Msza święta i nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 16.00. Serdecznie zapraszam. Po Mszy świętej spotkanie LSO, ministrantów i lektorów w związku z przygotowaniem liturgii w Uroczystość Odpustową ku czci św. Mikołaja.

W zakrystii są do odebrania zeszyty z listą ofiarodawców comiesięcznych składek gospodarczych na prace w kościele św. Mikołaja. Bóg zapłać za ofiary i zbierającym za podjęty trud.

Poświęcę za chwilę opłatki na nasze stoły wigilijne. Pan Kościelny odwiedzi rodziny należące do Rektoratu z tymi opłatkami. Ofiary składane przy tej okazji są wynagrodzeniem za jego pracę przy kościele.

W zakrystii można zakupić świece wigilijne przygotowane przez Caritas. Cena świecy 5 złotych. Jest to Wigilijna pomoc dla dzieci.

Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, za złożoną ofiarę i za kwiaty. Do sprzątania na najbliższy tydzień przed odpustem proszę rodziny z Grochowej: Chmura Iwona, Sowa Aneta, Migacz Marta, Rembisz Danuta.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Jest także „Mały Gość Niedzielny” i tygodnik „Niedziela”. Gazety są w bocznej kaplicy.

W najbliższym tygodniu Msze św. w dni powszednie: o godz. 7.00, w środę o godz. 16.00.

W piątek wspomnienie św. Andrzeja. Solenizantom najlepsze życzenia.