Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela zwykła, 30.01.2022 r.

Dziękuję Instruktorom muzycznym na ręce obecnym P. Agacie Mika i P. Henrykowi Walągowi oraz Zespołowi Pieśni i Tańca „Mała Koronka” z towarzyszeniem Kapeli „Szabasówka”, którzy kontynuują Bobowską Szkołę Tradycji „Szabasówka” za dzisiejszy Koncert kolęd i pastorałek w naszym kościele. Dziękuję także P. Burmistrzowi Bobowej Wacławowi Ligęza, P. Sekretarz Zdzisławie Iwaniec i P. Dyrektorowi Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa Józefowi Kantorowi za obecność i wsparcie tych działań. Bóg zapłać.

Dzisiaj Niedziela Synodalna, modlitwa za Diecezję Tarnowską. W liturgii: w poniedziałek św. Jana Bosko, w środę Matki Bożej Gromnicznej, w czwartek św. Błażeja, błogosławieństwo gardła i owoców, w sobotę wspomnienie św. Agaty, poświęcenie wody i chleba. Wszystkim solenizantom całego tygodnia najlepsze życzenia.

W Święto Ofiarowania Pańskiego, Matki Bożej Gromnicznej w środę Msze święte o godz. 8.30 i 16.00. Jest to Dzień Życia Konsekrowanego. Modlimy się za siostry zakonne, zwłaszcza pochodzące z naszych rodzin. W czasie Mszy świętych poświęcenie gromnic. Ofiary z tego dnia są przeznaczone na zakony klauzurowe.

W tygodniu I piątek miesiąca. Msze św. o godz. 7.00 i 16.00. Składka w I piątek przeznaczona jest na misje. Do chorych pojedziemy od godz. 8.00. Możliwość spowiedzi jest codziennie przed Mszą świętą.

Dziękuję za ofiary złożone dzisiaj na tacę w kościele. To nasza składka gospodarcza przeznaczona na prace prowadzone przy kościele. W tym roku chcemy wykonać balaski do naszego kościoła, poprawić schody na chór, pomalować ławki w kościele i odnowić sztandary. Bóg zapłać.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i za ofiarę. Na najbliższy tydzień proszę do sprzątania rodziny: Turek Maria, Kopiec Monika, Kuk Robert.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego” i innych czasopism religijnych. Gazety są w bocznej kaplicy.

W tygodniu zmarła † Kazimiera Wiejaczka z Sędziszowej, 88 lat. Pogrzeb był wczoraj w naszym kościele. Pamiętajmy w modlitwach o naszych zmarłych.