Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela Wielkiego Postu, 31.03.2019 r.

Dzisiaj IV niedziela Wielkiego Postu. Niedziela „Laetare” /radować się/. Wyrażamy radość z obfitości darów nadprzyrodzonych, łask płynących z Chrztu i Eucharystii. Słyszymy zachętę, aby radość czerpać od Chrystusa, bo już niedługo będziemy przeżywać radość wielkanocną.

W środę msza święta i nowenna o 17.00 ku czci Matki Bożej Bolesnej. W czasie Mszy św. poświecę krzyże dla kandydatów do bierzmowania. Zapraszam na spotkanie rodziców i uczniów klasy VIII SP w Sędziszowej i klasy III Gimnazjum. W środę po Mszy świętej także spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza w celu przygotowania dyżurów adoracji przy Ciemnicy i Grobie w czasie Triduum Paschalnego.

W tygodniu I piątek miesiąca. Msze święte o 7.00 rano i o 17.00. Składka w I piątek przeznaczona jest na misje. Do chorych pojedziemy od 8.00. Okazja do spowiedzi jest codziennie przed Mszą świętą. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.00. Potem Msza święta. Droga Krzyżowa także w niedzielę po porannej Mszy świętej o godz. 8.30.

W piątek po Mszy świętej wieczorem spotkanie dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Zapraszam uczniów klasy III SP z Sędziszowej i rodziców.

Gorzkie Żale o godz. 14.30 w niedziele z kazaniem pasyjnym. Potem Msza święta. Za tydzień na Gorzkich Żalach składka na kwiaty do Grobu Pańskiego. Za ofiary Bóg zapłać.

Od przyszłej niedzieli do Wielkiej Środy w bocznej kaplicy będzie wystawiony kosz na trwałe produkty spożywcze dla potrzebujących rodzin z naszej parafii. Bóg zapłać za dar serca.

Serdecznie dziękuję za dodatkową ofiarę 200 zł od Rodziny z Siedlisk Przygórze na odnowienie ołtarza św. Antoniego. Bóg zapłać.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę. Na najbliższy tydzień proszę do sprzątania rodziny: Ziomek Dorota, Gucwa Dorota, Juruś Genowefa.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Jest także „Niedziela”, „Promyczek Dobra” dla dzieci  i nasz biuletyn informacyjny. Gazety są w bocznej kaplicy.