Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela Wielkanocna, 03.05.2020 r.

W związku ze stanem epidemii we mszy świętej w Polsce może uczestniczyć 1 osoba na 15 m2. W naszym kościele zgodnie z powierzchnią może to być 10 osób. Ksiądz Biskup udzielił dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy świętej. Zachęcam do korzystania z transmisji internetowej z naszego kościoła na stronie Rektoratu: www.mikolaj.siedliska.info

Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza – Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Cały tydzień jest poświęcony w Kościele modlitwom o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.

W liturgii wspominamy, w poniedziałek św. Floriana, w środę św. Filipa i Jakuba, Apostołów, w piątek św. Stanisława, Biskupa i Męczennika. W piątek nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych z racji uroczystości. Solenizantom najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa.

Nabożeństwa majowe w kościele w dni powszednie o godz. 17.00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30 i czas na prywatną adorację. W niedzielę majówka przed popołudniową Mszą świętą o godz. 14.10. Zachęcam do indywidualnej modlitwy ze względu na ograniczenia.

Trwają prace w naszym kościele przy odnowieniu ambony i organów. Bóg zapłać za przekazane comiesięczne składki gospodarcze, za wpłaty na konto Rektoratu oraz za ofiarę 500 zł rodzinie z Grochowej na remont organów i ambony.

Dziękuję za sprzątanie kościoła oraz za ofiarę. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Zielińska Bogusława, Szczerba Jadwiga.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Jest także nasz biuletyn informacyjny. Gazety są w bocznej kaplicy.