Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela Adwentu, 24.12.2023 r.

 

Dziękuję za dobry i liczny udział w Roratach. Serdecznie dziękuję dzieciom z lampionami. W tym roku poznawaliśmy życie św. Franciszka z Asyżu, który 800 lat temu zbudował pierwszą szopkę dla Jezusa. Dzisiaj Wigilia Bożego Narodzenia. Zachęcam do zachowania postu i zwyczajów bożonarodzeniowych, jak łamanie się opłatkiem, życzenia, wspólna modlitwa, śpiew kolęd. Msze święte dzisiaj przed południem o godz. 8.30 i 10.30. Nie ma Mszy świętej o godz. 14.30. Pasterka o godz. 22.30. Składka w czasie Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.

W Uroczystość Narodzenia Pańskiego i w II dzień Świąt, Msze święte będą o godz. 8.30, 10.30, 14.30. Zapraszam na modlitwę.

II dzień świąt Bożego Narodzenia, święto św. Szczepana. W czasie Mszy świętych poświęcenie owsa. Składka jest przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II. W czasie Mszy świętej o godz. 10.30 będzie miało miejsce rozesłanie kolędników misyjnych. Dzieci i młodzież odwiedzą rodziny należące do Rektoratu z kolędą i modlitwą za misje. Będą miały specjalne obrazki misyjne. Ofiary, które zostaną zebrane przekażemy na misje. Przedstawicieli Rady Duszpasterskiej w poszczególnych rejonach proszę o przygotowanie grup kolędniczych. Bóg zapłać.

W środę wspomnienie św. Jana i poświęcenie wina, w czwartek święto Młodzianków Męczenników i w przyszłą niedzielę Zakończenie Starego Roku, to Święto Świętej Rodziny. W ostatnim dniu roku Msze święte o godz. 8.30 i 10.30 i po południu Nieszpory i Msza święta o godz. 14.30.

Za tydzień będzie składka gospodarcza na prace w naszym kościele św. Mikołaja. Dziękuję za wszystkie ofiary składane na tacę i przekazywane do banku na konto Rektoratu w ciągu całego roku. Dziękuję Rodzinie z Przygórza za ofiarę 1 000 zł na potrzeby kościoła. Dziękuję także za ofiarowane złote serce jako wotum dla Matki Bożej. Bóg zapłać.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę oraz za przygotowanie wystroju kościoła na święta Bożego Narodzenia, za urządzenie szopki i choinek, za ofiarowane ozdoby świąteczne. Bóg zapłać P. Marianowi Bartoszkowi za wykonanie szopki przy dzwonnicy. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę: Wojna Aneta, Wojna Anna, Domin Joanna.

 

Duszpasterskie odwiedziny kolędowe.

 

Środa, 27 XII, od godz. 8.30 – Sędziszowa – od Pławnej, od rodziny Jamrozy do Małgorzaty Ciesielskiej.

 

Czwartek, 28 XII, od godz. 8.30 – Sędziszowa – od Pławnej cz. 2, od rodziny Ligęzów do rodziny Hadałów.

 

Piątek, 29 XII, od godz. 8.30 – Sędziszowa Zawodzie – od Andrzeja Połeć do Jana Ligęza i później od rodziny Abram do rodziny Mól.

 

Sobota, 30 XII, od godz. 8.30 – Sędziszowa Zawodzie – od rodziny Jamrozy Dariusza do rodziny Kopiec.