Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela Adwentu, 22.12.2019 r.

Dzisiaj IV niedziela Adwentu. Dziękuję za przyjęcie P. Kościelnego z opłatkami i za złożone ofiary za Jego pracę przy kościele.

Jutro Roraty o godz. 6.50. We wtorek Wigilia Bożego Narodzenia. Zachęcam do zachowania zwyczajów bożonarodzeniowych, jak łamanie się opłatkiem, życzenia, wspólna modlitwa, śpiew kolęd. Msze święte rano o godz. 7.00 i o godz. 8.00. Pasterka o godz. 22.30. W kościele parafialnym Pasterka o północy. Składka w czasie pasterki jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia. W święta, w I i II dzień świąt msze święte o godz.: 8.30, 10.30, 14.30.

W II dzień świat Bożego Narodzenia, w czwartek św. Szczepana, w czasie Mszy świętych poświęcenie owsa. Składka w II dzień świąt przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II. W czasie Mszy świętej o 10.30 będzie miało miejsce rozesłanie kolędników misyjnych. Dzieci i młodzież odwiedzą rodziny należące do Rektoratu z kolędą i modlitwą za misje. Będą miały specjalne obrazki misyjne. Ofiary, które zostaną zebrane przekażemy na misje. Proszę o serdeczne przyjęcie kolędników.

W piątek po świętach wspomnienie św. Jana i poświęcenie wina, a w sobotę wspomnienie świętych Młodzianków Męczenników.

Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, za ofiarę. Do sprzątania w przyszłym tygodniu proszę: Koszyk Maria, Wiejaczka Lucyna, Wróbel Jolanta, Job Teresa.

Bóg zapłać rodzinie z Sędziszowej za ofiarę 200 zł na odnowienie ambony. Dziękuję także za złożone w kościele trwałe produkty spożywcze. Młodzież przekaże te świąteczne paczki potrzebującym rodzinom.

Zachęcam do zakupu świątecznej prasy katolickiej. Jest „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Niedziela” i nasz biuletyn informacyjny. Gazety są w bocznej kaplicy.

W minionym tygodniu odprowadziliśmy na cmentarz zmarłych: Tomasza Czop z Siedlisk, lat 55 oraz Janinę Libront z Siedlisk, lat 97. Pamiętajmy w modlitwach o naszych zmarłych.