Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela Adwentu, 20.12.2020 r.

Dzisiaj IV niedziela Adwentu. Roraty w poniedziałek i wtorek o godz. 6.45, w środę po południu o godz. 16.00.

We wtorek rano od godz. 8.00 odwiedziny chorych przed świętami z komunią świętą. Proszę dać znać do kogo możemy przyjechać.

W środę wieczorem po Roratach spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego w kościele. Temat spotkania: „Katecheza Rodzinna”.

W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Zachęcam do zachowania zwyczajów bożonarodzeniowych, jak łamanie się opłatkiem, życzenia, wspólna modlitwa, śpiew kolęd. Msza święta w Wigilię rano o godz. 7.00. Pasterka o godz. 22.30. Składka w czasie pasterki jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia. W święta i w niedzielę po świętach, msze święte o godz.: 8.30, 10.30, 14.30.

W piątek w Uroczystość Narodzenia Pańskiego nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

W sobotę, św. Szczepana, II dzień świąt Bożego Narodzenia, w czasie Mszy świętych poświęcenie owsa. Składka w II dzień świąt przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II. W czasie Mszy świętych będzie miała miejsce modlitwa za misje i dzieci, które w tym roku nie odwiedzą naszych domów z kolęda misyjną, ale przy kościele będzie można złożyć ofiary do puszek, które zostaną przekazane na misje.

Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu i za kwiaty. Do sprzątania w środę przed świętami proszę rodziny: Deć Danuta, Michalik Władysława, Konewska Bogusława, Nabożny Anna. W środę po południu przygotujemy wystrój kościoła na święta Bożego Narodzenia.

Zachęcam do zakupu prasy katolickiej. Gazety są w bocznej kaplicy.