Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela Adwentu, 19.12.2021 r.

Roraty o godz. 6.50, w środę po południu o godz. 16.00.

Dziękuję za dzisiejszą składkę gospodarczą na potrzeby naszego kościoła; za ofiary składane na tacę i przekazywane do banku na konto Rektoratu.

We wtorek rano od godz. 8.00 odwiedziny chorych przed świętami.

Spowiedź święta przed świętami będzie we wtorek w kościele parafialnym św. Ap. Piotra i Pawła w Siedliskach od godz. 13.00 do 17.00, w środę w naszym kościele św. Mikołaja od godz. 14.00 do 16.00 i w czwartek w Bobowej od godz. 8.30 do 20.00.

W piątek Wigilia Bożego Narodzenia. Zachęcam do zachowania postu i zwyczajów bożonarodzeniowych, jak łamanie się opłatkiem, życzenia, wspólna modlitwa, śpiew kolęd. Msza święta w Wigilię rano o godz. 7.00. Pasterka o godz. 22.30. Składka w czasie pasterki jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia. W święta msze święte o godz.: 8.30, 10.30, 14.30.

II dzień świąt Bożego Narodzenia, to Niedziela Świętej Rodziny. W czasie Mszy świętych poświęcenie owsa. Składka będzie przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II. W czasie każdej Mszy świętej będzie miała miejsce modlitwa za misje i dzieci, które w tym roku niestety nie odwiedzą naszych domów z kolędą misyjną. Zachęcam, aby dzieci przebrały się w stroje kolędnicze. Przy kościele będzie można złożyć ofiary do puszek, które zostaną przekazane na misje.

Ks. Biskup wydał także zarządzenie dotyczące wizyty duszpasterskiej. W związku z epidemią nie będzie odwiedzin w domach, będą Msze święte kolędowe z błogosławieństwem dla poszczególnych rejonów. W Rektoracie z Radą Duszpasterską podjęliśmy decyzję, że będą to Msze dla Sędziszowej w Nowy Rok i w niedzielę 2 stycznia, a dla Siedlisk w Trzech Króli i w niedzielę 9 stycznia. Msze święte będą o godz. 10.30. Szczegóły podam w święta.

Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu i za ofiarę. Do sprzątania w czwartek przed świętami proszę rodziny: Laska Elżbieta, Abram Maria, Ziomek Dorota, Gucwa Dorota, Juruś Genowefa. Przygotujemy wystrój kościoła na święta Bożego Narodzenia.

Zachęcam do zakupu prasy katolickiej. Gazety są w bocznej kaplicy.