Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, III Niedziela Wielkanocna, 15.04.2018 r.

Dzisiaj Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Czytamy List św. Pawła do Rzymian. Rozpoczyna się Ogólnopolski Tydzień Biblijny.

W następną niedzielę Światowy Dzień Modlitw o Powołania – składka będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

W sobotę 21 kwietnia rozpocznie się V Synod Diecezji Tarnowskiej. Z każdej parafii przedstawiciele biorą udział w uroczystości w Tarnowie. Dziękuję tym, którzy zgodzili się nas reprezentować. Wyjazd autobusem o godz. 7.50 od kościoła św. Mikołaja; o 8.00 od kościoła św. Piotra i Pawła.

Dziękuję za złożoną dodatkową ofiarę 500 zł z Siedlisk na renowację ołtarza Matki Bożej Bolesnej.

Bóg zapłać za zasianie trawy, skoszenie i porządek wokół kościoła i plebani. Dziękuję za sprzątanie kościoła, za złożoną ofiarę i kwiaty. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Laska Elżbieta, Mól Helena.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Gazety są w bocznej kaplicy.

Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, Niedziela Bożego Miłosierdzia, 08.04.2018 r.

Dzisiaj święto Bożego Miłosierdzia. Z okazji tego święta można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami i za odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia. Dziękujemy za św. S. Faustynę Kowalską i św. Jana Pawła II. Rozpoczyna się Tydzień modlitw o rozwój cnoty miłosierdzia chrześcijańskiego.

W liturgii, w poniedziałek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przeniesiona z 25 marca w tym roku. Jest to Dzień Świętości Życia. Za tydzień w Kościele jest Niedziela Biblijna, przypomnimy sobie potrzebę czytania i szacunku dla Pisma Świętego.

W środę Msza święta i nowenna o godz. 17.00 ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W czasie nowenny modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców kościoła św. Mikołaja. Serdecznie zapraszam. Po Nowennie spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza.

Przekazałem Ks. Proboszczowi ofiary na porządkowanie cmentarza złożone przy składkach gospodarczych i przy podatkach u P. Sołtysa  Sędziszowej. Od stycznia tego roku została przekazana kwota 2340 zł.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Ligęza Anna, Jamróz Beata.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Jest także „Promyczek Dobra”. Gazety są w bocznej kaplicy.

Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, Poniedziałek Wielkanocny, 02.04.2018 r.

Trwa Oktawa Wielkanocy. Za tydzień Niedziela Bożego Miłosierdzia. Codziennie przed Mszą świętą Koronka. Zgodnie z tradycją przez Oktawę pozostaje w kościele pusty Grób Jezusa Chrystusa. Dziękuję za dzisiejszą składkę na tacę na KUL i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.

Pragnę serdecznie podziękować za dobre przeżywanie Świąt Wielkanocnych, za adorowanie Jezusa w Ciemnicy i w Grobie. Serdecznie dziękuję druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej z Sędziszowej za służbę przy Grobie Jezusa Chrystusa. Podziękowanie składam na ręce Prezesa druha Romana Tabisia. Dziękuję Paniom z Sędziszowej i młodzieży za przygotowanie Grobu i Ciemnicy, Panu Kościelnemu P. Janowi Skórskiemu, za jego pomoc w przygotowanie liturgii i zaangażowanie. Serdeczne podziękowania dla naszych Organistów, dla P. Pauliny i P. Jacka. Dziękuję za udział w procesji rezurekcyjnej druhom strażakom, niosącym feretrony i sztandary, ministrantom, lektorom, Dziewczęcej Służbie Maryjnej i Orkiestrze Dętej.

W środę Msza święta i nowenna o godz. 17.00 ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W czasie nowenny modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców kościoła św. Mikołaja. Serdecznie zapraszam.

W tygodniu I piątek miesiąca. Msze święte o godz. 7.00 i 17.00. Składka w I piątek przeznaczona jest na misje. Do chorych pojedziemy od 8.30.

W sobotę, 7 kwietnia, spotkanie Zespołu Synodalnego w Korzennej o godz. 14.00. Wyjazd o godz. 13.30 od kościoła.

Bóg zapłać za trwałe produkty spożywcze złożone przed świętami dla bardziej potrzebujących rodzin naszej parafii. Dziękuję za wsadzone kwiaty przy schodach koło budynku gospodarczego. Dziękuję także Paniom z Osiedla za uporządkowanie drogi przy kościele przed świętami.

Bóg zapłać za ofiary składane przy różnych okazjach na potrzeby Kościoła powszechnego i naszej wspólnoty. Bóg zapłać za ofiarę 200 zł Zofii i Stanisławowi z Siedlisk. Dziękuję za sprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Niklewicz Zofia, Gerlak Irena, Wojna Małgorzata.

Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, Niedziela Palmowa, 25.03.2018 r.

Wielki Tydzień – to przypomnienie Męki Chrystusa Pana. Obrzędy rozpoczęliśmy Niedzielą Palmową, która przypomina wjazd Chrystusa do Jerozolimy. Dziękuję za wykonane palmy do konkursu. Proszę je zostawić podpisane w kościele. Bóg zapłać także za ofiary, jako jałmużna postna, na potrzeby Seminarium Duchownego w Tarnowie.

Rozpoczęliśmy dziś rekolekcje, które potrwają do środy. Rekolekcje prowadzi Ks. Stanisław Szczepanek, pochodzący z Bobowej. Po południu Gorzkie żale o 14.30. Od poniedziałku do środy: dla dzieci codziennie o godz. 10.00. Dla wszystkich Msza święta z kazaniem rekolekcyjnym o godz. 8.30 i 17.00. W poniedziałek od godz. 11.30 pojedziemy do chorych. We wtorek spowiedź od godz. 14.30 do 17.00. W środę na Mszy św. składka na tacę na potrzeby rekolekcji.

W kościele, dzisiaj i w czasie rekolekcji jest wystawiony kosz na trwałe produkty spożywcze dla potrzebujących rodzin naszej parafii. Bóg zapłać.

W Wielki Czwartek Msza święta z podziękowaniem za dar Sakramentu Kapłaństwa i Eucharystii o 16.30. Potem przeniesienie Jezusa do Ciemnicy i adoracja do 22.00.

W Wielki Piątek adoracja w Ciemnicy od 8.00 rano. Droga Krzyżowa o 9.00 na Golgocie w Sędziszowej. O godz. 16.30 Liturgia Wielkiego Piątku, Adoracja Krzyża i przeniesienie Jezusa do Grobu. Adoracja przy Grobie do 24.00. Druhowie strażacy proszeni są na godzinę 16.00, potem służba przy Grobie Pańskim. Ofiary złożone z okazji Adoracji Krzyża są przeznaczone na potrzeby chrześcijan w Ziemi Świętej. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i abstynencja.

W Wielką Sobotę adoracja przy Grobie od 8.00 rano. Przed południem poświęcenie pokarmów o godz. 8.00, 9.00 i o godz. 10.00. Potem o 11.00 sprzątanie kościoła i od 12.00 adoracja. Wieczorem Liturgię Wigilii Paschalnej, rozpoczniemy o godz. 19.00. Proszę o przyniesienie świec. Na zakończenie Liturgii Procesja Rezurekcyjna.

W święta, w niedzielę i w poniedziałek w naszym kościele św. Mikołaja będą trzy Msze święte, o 8.30, 10.30 i o 14.30. W poniedziałek, w drugi dzień świąt, Msza św. po południu o 14.00. Składka na tacę na potrzeby KUL-u i Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II.

Bóg zapłać za dodatkową ofiarę 1000 zł od P. Janiny z Łonia. Dziękuję za sprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę. Do sprzątania w Wielką Sobotę na godz. 11.00 proszę rodziny: Wiejaczka Urszula, Przepióra Monika.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Jest także „Mały Gość Niedzielny”. Gazety są w bocznej kaplicy.

Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, V Niedziela Wielkiego Postu, 18.03.2018 r.

Od dzisiaj w kościele są zasłonięte krzyże, do liturgii Wielkiego Piątku. Jutro Uroczystość św. Józefa. Msze święte o godz. 7.00 i o 16.00.

W środę msza święta i nowenna o 16.00 ku czci Matki Bożej Bolesnej.

W piątek Droga Krzyżowa o godz. 16.00. Po nabożeństwie pantomima „Uwolnij mnie” w wykonaniu młodzieży. Potem Msza święta.

Gorzkie Żale o 14.30 w niedzielę z kazaniem pasyjnym. Potem Msza św. Dzisiaj na Gorzkich Żalach składka na kwiaty do Grobu. Bóg zapłać.

W zakrystii są do odebrania zeszyty z listą ofiarodawców comiesięcznych składek gospodarczych. Bóg zapłać zbierającym za podjęty trud i Wam za dar serca. Dziękuję za indywidualną dodatkową ofiarę z Siedlisk 200 zł.

Za tydzień rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne. Spowiedź przed świętami będzie w Wielki Wtorek. Zakończenie rekolekcji w Wielką Środę. W Niedzielę Palmową będą trzy Msze święte. Do południa  poświęcenie palm na Mszy św. o godz. 8.30 i o 10.30. Gorzkie żale po południu o 14.30. Najładniejsze palmy zostaną nagrodzone. Proszę zostawić podpisane palmy do konkursu w kościele. Zachęcam do samodzielnego wykonania palm.  Składka na tacę w Niedzielę Palmową przeznaczona jest na Seminarium, jako jałmużna wielkopostna.

Od dzisiaj do Wielkiej Środy w bocznej kaplicy jest wystawiony kosz na trwałe produkty spożywcze dla potrzebujących rodzin z naszej parafii.

Za miesiąc rozpocznie się Diecezjalny Synod. W parafiach zostały powołane zespoły synodalne. W naszej wspólnocie będą to następujące osoby: Ks. Jacek Kupiec, Stanisław Tabiś, Zdzisława Iwaniec, Maria Bartoszek, Stefan Libront, Monika Przepióra, Stanisław Ligęza, Jan Skórski, Zofia Kuk, Katarzyna Kotowicz, Włodzimierz Tabiś, Danuta Bogusz, Aneta Sowa, Paulina Lisik i Kinga Turek. Pierwsze spotkanie odbędzie się w Korzennej w kościele 07.04., w sobotę, o godz. 14.00. W spotkaniu wezmą udział zespoły z dekanatu Bobowa, tj. z 10 parafii. Spotkanie naszego zespołu o godz. 13.30 w sobotę po świętach, koło plebanii, aby wspólnie pojechać do Korzennej.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę. Na najbliższy tydzień proszę do sprzątania rodziny: Gomulak Lucyna, Kulig Andrzelika.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Gazety są w bocznej kaplicy.

Gościmy

Odwiedza nas 46 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
163567