Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, II Niedziela zwykła, 14.01.2018 r.

Dzisiaj Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. W liturgii, w środę wspomnienie św. Antoniego, opata; od czwartku Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan; w piątek wspomnienie św. Józefa Pelczara, biskupa. W przyszłą niedzielę Dzień Babci. Solenizantom całego tygodnia najlepsze życzenia.

W środę o godz. 16.00 Msza święta i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W czasie nowenny modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców kościoła św. Mikołaja. Serdecznie zapraszam. Po Mszy świętej spotkanie ministrantów. Podsumowanie służby liturgicznej w minionym roku.

Zakończyłem duszpasterskie odwiedziny kolędowe. Dziękuję za bardzo serdeczne przyjęcie. Dziękuję za ofiary złożone przy tej okazji, było to 9000 zł. Część ofiar zostanie wykorzystana na prace przy garażu, obok plebani. Błogosławieństwo kolędowe, które zostało w waszych domach i w waszych rodzinach niech pozostanie przez cały rok.

Serdecznie dziękuję za ofiary złożone dzisiaj na ubezpieczenie kościoła.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Jest także „Promyczek Dobra” dla dzieci. Gazety są w bocznej kaplicy.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę. Na najbliższy tydzień proszę do sprzątania rodziny: Mucha Bernadeta, Turska Anna.

Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, Niedziela Chrztu Pańskiego, 07.01.2018 r.

Dzisiaj Święto Chrztu Pańskiego. Odnawiamy przyrzeczenia chrztu. Za chwilę zmiana tajemnic różańcowych.

Orkiestra Dęta zaprasza na koncert kolędowo-noworoczny, który odbędzie się dzisiaj, 7 stycznia o godz. 15.00 w szkole w Siedliskach.

W środę Msza święta z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 16.00. W czasie nowenny modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców kościoła św. Mikołaja.

W sobotę 13 stycznia, od godz. 9.00 młodzież Rektoratu odwiedzi z kolędą nasze domy i zebrane ofiary przeznaczą na leczenie dla Tomasza. To piękny gest solidarności. Proszę o przyjęcie naszych młodych kolędników.

Do końca stycznia trzeba ubezpieczyć kościół, ołtarze, wyposażenie kościoła, plebanię, dzwonnicę. W związku z tym w przyszłą niedzielę składka u nas w kościele będzie przeznaczona na ubezpieczenie. Serdecznie dziękuję za zrozumienie tych potrzeb i za ofiarność.

Bóg zapłać za ofiary składane na prace, które podejmiemy w bieżącym roku w naszym kościele. Serdecznie dziękuję za 1000 zł rodzinie z Sędziszowej, 100 zł z Siedlisk i ofiary składane na tacę w kościele.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę. Na najbliższy tydzień proszę do sprzątania rodziny: Kopacz Maria, Kopacz Krystyna, Kopacz Agnieszka.

Duszpasterskie odwiedziny kolędowe.

Poniedziałek, 8 stycznia, od godz. 15.00 – Siedliska Osiedle, mieszkańcy Nowego Bloku, od rodziny Koszyk do rodziny Deć /2 klatki/.

Wtorek, 9 stycznia, od godz. 15.00 – Siedliska Osiedle, mieszkańcy Nowego Bloku, od rodziny Konewski do rodziny Kulig /2 klatki/.

Czwartek, 11 stycznia, od godz. 15.00 – Siedliska Osiedle, od Torów od Pani Malec, Stary Blok, P. Job i przy kościele.

Piątek, 12 stycznia, od godz. 15.00 – Siedliska Grochowa

Sobota, 13 stycznia, od godz. 9.00 – Siedliska Przygórze, od rodziny Wojna w stronę kościoła św. Mikołaja.

Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, Niedziela Świętej Rodziny, 31.12.2017 r.

Dzisiaj święto Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Jutro Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, Nowy Rok. Msze święte jak w niedzielę o godz. 8.30 i 14.30. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Pokój.

W środę Msza święta z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 16.00. W czasie nowenny modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców kościoła św. Mikołaja.

W tym tygodniu I piątek miesiąca. Msze święte o godz. 7.00 i o 16.00. Składka w I piątek na misje. Do chorych pojedziemy od godz. 8.30.

W sobotę Objawienie Pańskie. Święto Trzech Króli. Msze święte przed południem o godz. 8.30 i 10.30. Poświęcenie złota, kadzidła, mirry i kredy, którą wypisujemy znak błogosławieństwa Chrystusa dla domu i rodziny. C + M + B  2018 /Christus Mansionem Benedicat / Niech Chrystus błogosławi ten dom/. Jest to Dzień Diecezjalnego Dzieła Misyjnego i Misyjny Dzień Dzieci. Ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na misje. W święto Trzech Króli będą także 2 msze święte po południu o godz. 14.00 Msza święta ślubna i o 15.00 Msza święta z chrztem św.

Serdecznie dziękuję za przyjęcie kolędników misyjnych w II dzień świat i za ofiary złożone na misje. Dzieci zebrały 2700 złotych /w ubiegłym roku 2550 złotych/. Dziękuję nauczycielom ze SP z Sędziszowej i rodzicom za przygotowanie strojów i opiekę nad dziećmi w czasie kolędowania.

Serdecznie dziękuję za dodatkową ofiarę 500 zł na potrzeby naszego kościoła rodzinie z Sędziszowej. Bóg zapłać.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę. Na najbliższy tydzień, w piątek proszę do sprzątania rodziny: Orłowska Bogusława, Sarkowicz Halina, Orłowski Andrzej.

Orkiestra Dęta zaprasza na koncert kolędowo-noworoczny, który odbędzie się 7 stycznia o godz. 15.00 w szkole w Siedliskach.

Duszpasterskie odwiedziny kolędowe.

Wtorek, 2 stycznia, od godz. 15.00 – Siedliska Łonie, od rodziny Janusza Górskiego w stronę cmentarza.

Czwartek, 4 stycznia, od godz. 15.00 – Siedliska Wieś, od rodziny Synowiec do rodziny Bogusz.

Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, Święto św. Szczepana, 26.12.2017 r.

Dzisiaj II dzień świat Bożego Narodzenia, św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze święte o 8.30; 10.30 i 14.30. W czasie Mszy świętych poświęcenie owsa. Bóg zapłać za ofiary na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II. Dzisiaj rodziny należące do Rektoratu odwiedzą dzieci i młodzież z kolędą misyjną. Rozesłanie kolędników o 10.30.

Dziękuję bardzo za dobre przeżywanie świąt Bożego Narodzenia. Bóg zapłać za ofiary na różne cele składane przy okazji świąt w kościołach. Dziękuję także za indywidualną ofiarę 300 zł z Siedlisk na prace przy naszym kościele.

Duszpasterskie odwiedziny kolędowe.

Środa, 27 XII, od godz. 8.00 – Sędziszowa Zawodzie – od rodziny Jamrozy Dariusza w stronę Ligęzów do rodziny Wróbel.

Czwartek, 28 XII, od godz. 8.00 – Sędziszowa Zawodzie – od Andrzeja Skórskiego do rodziny Kopiec.

Piątek, 29 XII, od godz. 8.00 – Sędziszowa – od Pławnej, od rodziny Jamrozy do rodziny Ciesielskich.

Sobota, 30 XII, od godz. 8.00 – Sędziszowa – od Pławnej cz. 2, od rodziny Ligęzów do rodziny Hadałów.

Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, IV Niedziela Adwentu, 24.12.2017 r.

Dzisiaj IV niedziela Adwentu. Wieczorem wigilia w naszych rodzinnych domach. Zachęcam do zachowania zwyczajów bożonarodzeniowych, jak łamanie się opłatkiem, życzenia, wspólna modlitwa, śpiew kolęd. Pasterka w kościele św. Mikołaja o godz. 22.30, w kościele św. Piotra i Pawła o północy. Składka w czasie pasterki jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.

W święta, w I i II dzień świąt msze święte o godz.: 8.30, 10.30, 14.30.

W II dzień świat Bożego Narodzenia, we wtorek św. Szczepana, w czasie Mszy świętych poświęcenie owsa. Składka w II dzień świąt przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II. W czasie Mszy świętej o 10.30 będzie miało miejsce rozesłanie kolędników misyjnych. Dzieci i młodzież odwiedzą rodziny należące do Rektoratu z kolędą i modlitwą za misje. Będą miały specjalne obrazki misyjne. Będą dwie grupy w Sędziszowej i dwie w Siedliskach. Ofiary, które zostaną zebrane przekażemy na misje. Proszę o serdeczne przyjęcie kolędników.

W środę po świętach wspomnienie św. Jana i poświęcenie wina, a w czwartek wspomnienie świętych Młodzianków Męczenników.

W przyszłą niedzielę zakończenie „starego roku”. Msze święte o godz. 8.30 i po południu Nieszpory i Msza święta o 14.30. W czasie Mszy świętych podsumowanie działalności Rektoratu w 2017 r.

Dziękuję za przygotowanie wystroju kościoła na święta Bożego Narodzenia, za urządzenie szopki i choinek. Bóg zapłać za ofiarowanie choinek do kościoła, dziękuję P. Kościelnemu i tym, którzy przygotowali nasz kościół na święta. Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, za kwiaty.  Do sprzątania w przyszłym tygodniu proszę: Wojna Anna, Domin Joanna.

Dziękuję także za złożone w kościele trwałe produkty spożywcze. Młodzież przekazała te świąteczne paczki potrzebującym rodzinom.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. W tygodniku obrzęd modlitwy rozpoczynającej wigilię w rodzinie. Gazety są w bocznej kaplicy.

Gościmy

Odwiedza nas 20 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
148829