Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, XV Niedziela zwykła, 16.07.2017 r.

W tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek św. Szymona z Lipnicy, w czwartek bł. Czesława, w sobotę św. Marię Magdalenę. Solenizantom bieżącego tygodnia najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa.

W środę Msza święta z Nowenną do Matki Bożej o godz. 17.00. W czasie nowenny modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców kościoła św. Mikołaja.

Do końca lipca można się zapisać na Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy. Koszt pielgrzymki – 90 zł. Druga osoba z domu 60 zł. Pielgrzymka trwa 9 dni, rozpoczyna się 17 sierpnia. Grupę pielgrzymkową tworzą dekanaty Bobowa i Grybów. Przewodnikiem Grupy jest Ks. Piotr Cichoń z Grybowa.

Kontynuujemy prace przy murze wokół kościoła. Część odbudowanego muru została przykryta kamiennymi daszkami.

Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszego kościoła, z Przygórza 1000 zł i z Sędziszowej 200 zł. Dziękuję także za pracę w minionym tygodniu, z rodzin: Wiesław Turski, Zdzisław Mucha, Tomasz Czop, Antoni Wojna, Piotr Domin i Jan Wiejaczka z synem Grzegorzem.

Dziękuję za  sprzątanie kościoła, za kwiaty. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Turek Maria, Kopiec Monika, Kuk Robert.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Gazety są w bocznej kaplicy.

Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, XIV Niedziela zwykła, 09.07.2017 r.

W tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek św. Benedykta, patrona Europy, w środę św. Brunona Bonifacego, w czwartek św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników, w sobotę św. Bonawenturę. Solenizantom bieżącego tygodnia najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa.

W środę Msza święta z Nowenną do Matki Bożej o godz. 17.00. W czasie nowenny modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców kościoła św. Mikołaja. Po Mszy świętej spotkanie ministrantów.

Za tydzień ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

Bóg zapłać za ofiary na tacę w kościele na potrzeby naszego kościoła. W minionym tygodniu została uporządkowana ziemia wokół kościoła. Bóg zapłać mieszkańcom Przygórza za pracę, z rodzin: Mieczysław Orłowski, Andrzej Orłowski, Wacław Sarkowicz, Roman Kopacz, Grzegorz Osika, Zdzisława Iwaniec, Grzegorz Durlak i Andrzej Truchan. Bóg zapłać także P. Janowi Skórskiemu za codzienną pracę przy kościele.

W bieżącym tygodniu będą zakładane daszki na odbudowany mur. Jest jeszcze dużo prac porządkowych i konieczne czyszczenie muru. Gdyby ktoś z rodzin z Przygórza, kto nie był przy ziemi w piątek i sobotę chciał pomóc w tym tygodniu, to zapraszam w dowolny dzień.

Dziękuję za sprzątanie kościoła, za kwiaty. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Tabiś Anna, Framęga Agata, Mazur Irena.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Jest także „Promyczek Dobra”. Gazety są w bocznej kaplicy.

Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, XIII Niedziela zwykła, 02.07.2017 r.

Pierwsza niedziela miesiąca. Po Błogosławieństwie Najświętszym Sakramentem zmiana tajemnic różańcowych. W liturgii w tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Tomasza Apostoła, w czwartek bł. Marię Teresę Ledóchowską, w sobotę św. Jana z Dukli. Solenizantom bieżącego tygodnia i przebywającym na wakacjach i urlopach najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa.

Rozpoczął się tygodniowy Odpust w Tuchowie. Redemptoryści serdecznie zapraszają na modlitwę.

W środę Msza święta z Nowenną do Matki Bożej o godz. 17.00. W czasie nowenny modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców kościoła św. Mikołaja.

W tygodniu I piątek miesiąca. Dwie Msze święte o godz. 7.00 i 17.00. Składka w I piątek przeznaczona jest na misje. Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą świętą. Duszpasterska wizyta u chorych w piątek od godz. 8.00.

Bóg zapłać za indywidualne ofiary i za ofiary na tacę w kościele na potrzeby naszego kościoła.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i za kwiaty. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Semla Agata i Semla Katarzyna.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Gazety są w bocznej kaplicy.

Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, XII Niedziela zwykła, 25.06.2017 r.

Rozpoczęły się wakacje dla dzieci i młodzieży. Wszystkim dzieciom i nauczycielom najlepsze życzenia dobrych wakacyjnych dni. W liturgii wspominamy w środę św. Ireneusza, w czwartek Uroczystość św. Piotra i Pawła. Msze święte o godz. 8.30 i 17.00. W kościele parafialnym św. Piotra i Pawła uroczystość odpustowa o godz. 11.00. Składka w tym dniu przeznaczona jest na świętopietrze, do dyspozycji Ojca Świętego. Solenizantom bieżącego tygodnia najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa.

W tygodniu Pierwsza sobota miesiąca. Pamiętajmy o prośbie Matki Bożej z Fatimy zawierzając siebie Jej Niepokalanemu Sercu.

Trwają prace porządkowe przy kościele. W najbliższym czasie zostaną założone daszki na odbudowany mur. Po zakończeniu tych prac trzeba będzie mur wyczyścić, wtedy poproszę o pomoc w tych pracach mieszkańców Przygórza.

W zakrystii są do odebrania zeszyty z listą ofiarodawców comiesięcznych składek gospodarczych. Bóg zapłać zbierającym za podjęty trud i Wam za ofiary. Bóg zapłać za indywidualne ofiary i za ofiary na tacę w kościele. W każdą środę w czasie Nowenny do Matki Bożej modlimy się za wszystkich dobrodziejów i ofiarodawców dla kościoła.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i za ofiarę. Nowożeńcom dziękuję za kwiaty. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Łajka Grażyna, Łajka Alicja.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Gazety są w bocznej kaplicy.

W minionym tygodniu odbył się w naszym kościele pogrzeb † Janiny Gawlik z Sędziszowej.

Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, XI Niedziela zwykła, 18.06.2017 r.

Trwa Oktawa Bożego Ciała. Dziękuję za przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało. Bóg zapłać za udział w procesji: niosącym sztandary, feretrony. Dziękuję Druhom Strażakom z OSP Sędziszowa, dzieciom sypiącym kwiatki. Udział w procesji to publiczne wyznanie wiary. W Oktawie Bożego Ciała procesje po Mszy świętej o 17.00. Dzisiaj procesja o 8.30.

W czwartek o godz. 17.00 zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po Mszy świętej i procesji poświęcenie wianków z ziół i kwiatów oraz błogosławieństwo dzieci.

W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Msze święte o 8.00 rano na zakończenie roku szkolnego dla Szkoły Podstawowej w Sędziszowej i o godz. 17.00 z procesją wokół kościoła. Z racji Uroczystości nie ma postu w piątek. W sobotę uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

Podręczniki do religii i zeszyty ćwiczeń na przyszły rok szkolny dla dzieci ze SP z Sędziszowej dla wszystkich klas przekaże we wrześniu.

Bóg zapłać wyznaczonym rodzinom za pomoc w pracach przy kościele. W tym tygodniu do pomocy proszę: w poniedziałek: Urbanek Ryszard, Górski Marek, we wtorek: Kotowicz Krzysztof, Bogusz Bronisław, w środę: Orłowski Józef, Szymczyk Józef, w czwartek: Smoszna Marian,  Zych Roman, w piątek: Chmura Zbigniew, Synowiec Jarosław. Pracę rozpoczynamy o 7.30.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i za kwiaty. Na najbliższy tydzień proszę do sprzątania rodziny: Dywan Łucja, Lisik Dorota.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Jest także „Mały Gość Niedzielny”. Gazety są w bocznej kaplicy.

Gościmy

Odwiedza nas 51 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
163609