Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, Poniedziałek Wielkanocny, 17.04.2017 r.

Trwa Oktawa Wielkanocy. Za tydzień Niedziela Bożego Miłosierdzia. Codziennie przed Mszą świętą Koronka. Zgodnie z tradycją przez Oktawę pozostaje w kościele pusty Grób Jezusa Chrystusa. Dziękuję za dzisiejszą składkę na tacę na KUL i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.

W środę Msza święta i nowenna o godz. 17.00 ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W czasie nowenny modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców kościoła św. Mikołaja. Serdecznie zapraszam. Po Nowennie spotkanie rodziców i dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej z Sędziszowej przed Rocznicą Pierwszej Komunii Świętej.

Pragnę serdecznie podziękować za dobre przeżywanie Świąt Wielkanocnych, za adorowanie Jezusa w Ciemnicy i w Grobie. Serdecznie dziękuję druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej z Sędziszowej za służbę przy Grobie Jezusa Chrystusa. Podziękowanie składam na ręce Prezesa druha Romana Tabisia. Dziękuję Paniom z Sędziszowej za przygotowanie Grobu i Ciemnicy, Panu Kościelnemu P. Janowi Skórskiemu, za jego pomoc w przygotowanie liturgii i zaangażowanie. Serdeczne podziękowania dla naszych Organistów, dla P. Pauliny i P. Jacka. Dziękuję za udział w procesji rezurekcyjnej druhom strażakom, niosącym feretrony i sztandary, ministrantom, lektorom, Dziewczęcej Służbie Maryjnej i Orkiestrze Dętej.

Bóg zapłać za trwałe produkty spożywcze złożone przed świętami dla bardziej potrzebujących rodzin naszej parafii. Dziękuję za ofiarowane kwiaty do kościoła.

Bóg zapłać za ofiary składane przy różnych okazjach na potrzeby Kościoła powszechnego i naszej wspólnoty. Dziękuję za sprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Niklewicz Zofia, Nowak Anna.

Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, Niedziela Palmowa, 09.04.2017 r.

Wielki Tydzień – to przypomnienie Męki Chrystusa Pana. Obrzędy rozpoczęliśmy Niedzielą Palmową, która przypomina wjazd Chrystusa do Jerozolimy. Dziękuję Pani Dyrektor Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa za ufundowanie nagród za wykonane palmy do konkursu. Proszę je zostawić podpisane w kościele. Bóg zapłać także za ofiary, jako jałmużna postna, na potrzeby Seminarium Duchownego w Tarnowie.

Rozpoczęliśmy dziś rekolekcje, które potrwają do środy. Rekolekcje prowadzi Ks. Janusz Krajewski z Tarnowa. Po południu Gorzkie żale o 14.30. Od poniedziałku do środy: dla dzieci codziennie o godz. 9.30. Dla wszystkich Msza święta z kazaniem rekolekcyjnym o godz. 8.30 i 17.00. We wtorek spowiedź od godz. 14.30 do 17.00. W środę na Mszy św. składka na tacę na potrzeby rekolekcji.

W kościele, dzisiaj i w czasie rekolekcji jest wystawiony kosz na trwałe produkty spożywcze dla potrzebujących rodzin naszej parafii. Bóg zapłać.

W Wielki Czwartek Msza święta z podziękowaniem za dar Sakramentu Kapłaństwa i Eucharystii o 16.30. Potem przeniesienie Jezusa do Ciemnicy i adoracja do 22.00.

W Wielki Piątek adoracja w Ciemnicy od 8.00 rano. Droga Krzyżowa o 9.00 na Golgocie w Sędziszowej. O godz. 16.30 Liturgia Wielkiego Piątku, Adoracja Krzyża i przeniesienie Jezusa do Grobu. Adoracja przy Grobie do 24.00. Druhowie strażacy proszeni są na godzinę 16.00, potem służba przy Grobie Pańskim. Ofiary złożone z okazji Adoracji Krzyża są przeznaczone na potrzeby chrześcijan w Ziemi Świętej. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i abstynencja.

W Wielką Sobotę adoracja przy Grobie od 8.00 rano. Przed południem poświęcenie pokarmów o godz. 8.00, 9.00 i o godz. 10.00. Potem o 11.00 sprzątanie kościoła i od 12.00 adoracja. Wieczorem Liturgię Wigilii Paschalnej, rozpoczniemy o godz. 19.00. Proszę o przyniesienie świec. Na zakończenie Liturgii Procesja Rezurekcyjna.

W święta, w niedzielę i w poniedziałek w naszym kościele św. Mikołaja będą trzy Msze święte, o 8.30, 10.30 i o 14.30. W poniedziałek składka na tacę na potrzeby KUL-u i Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II.

Bóg zapłać czcicielom Matki Bożej z Fatimy za ufundowanie figury w 100. rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie. Dziękuję za sprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę. Do sprzątania w Wielką Sobotę proszę rodziny: Gomulak Lucyna, Kulig Andrzelika.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Jest także „Promyczek Dobra” oraz gazety misyjne. Gazety są w bocznej kaplicy.

Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, V Niedziela Wielkiego Postu, 02.04.2017 r.

Dzisiaj V niedziela Wielkiego Postu. Od dzisiaj w kościele są zasłonięte krzyże, do zakończenia liturgii Wielkiego Piątku.

W środę msza święta i nowenna o 17.00 ku czci Matki Bożej Bolesnej.

W tygodniu I piątek miesiąca. Msze święte o 7.00 rano i o 17.00 po Drodze Krzyżowej, którą poprowadzi w tym tygodniu młodzież. Okazja do spowiedzi jest codziennie przed Mszą świętą. Składka w I piątek przeznaczona jest na misje. Do chorych pojedziemy od godz. 8.30. Będzie to dla chorych komunia święta wielkanocna.

Gorzkie Żale o godz. 14.30 w niedzielę z kazaniem pasyjnym. Potem Msza święta. Dzisiaj na Gorzkich Żalach składka na kwiaty do Grobu Pańskiego. Za ofiary Bóg zapłać.

Za tydzień rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne. Spowiedź przed świętami będzie w Wielki Wtorek. Zakończenie rekolekcji w Wielką Środę. W Niedzielę Palmową będą trzy Msze święte. Do południa  poświęcenie palm na Mszy św. o godz. 8.30 i o 10.30. Gorzkie żale po południu o 14.30. Najładniejsze palmy zostaną nagrodzone. Proszę zostawić podpisane palmy do konkursu w kościele. Zachęcam do samodzielnego wykonania palm.  Składka na tacę w Niedzielę Palmową przeznaczona jest na Seminarium Duchowne, jako jałmużna wielkopostna.

Od dzisiaj do Wielkiej Środy w bocznej kaplicy jest wystawiony kosz na trwałe produkty spożywcze dla potrzebujących rodzin z naszej parafii. Bóg zapłać za dar serca.

Bóg zapłać za wsadzone kwiaty obok budynku gospodarczego. Dziękuję za sprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę. Na najbliższy tydzień proszę do sprzątania rodziny: Wiejaczka Urszula, Przepióra Monika.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Gazety są w bocznej kaplicy.

Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, IV Niedziela Wielkiego Postu, 26.03.2017 r.

Dzisiaj IV niedziela Wielkiego Postu. Niedziela „Laetare” /radować się/. Wyrażamy radość z obfitości darów nadprzyrodzonych, łask płynących z Chrztu i Eucharystii. Słyszymy zachętę, aby radość czerpać od Chrystusa, bo już niedługo będziemy przeżywać radość wielkanocną.

Młodzież z naszej parafii przyjmie Sakrament Bierzmowania w Siedliskach w kościele św. Piotra i Pawła 28 kwietnia. Mszę świętą będzie sprawował Ks. Bp Stanisław Salaterski.

W środę msza święta i nowenna o 17.00 ku czci Matki Bożej Bolesnej.

W piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.00. Nabożeństwo poprowadzą dzieci ze Szkoły Podstawowej z Sędziszowej, a za dwa tygodnie 7 kwietnia młodzież. Droga Krzyżowa także w niedzielę po Mszy świętej o 8.30.

Gorzkie Żale o godz. 14.30 w niedziele z kazaniem pasyjnym. Potem Msza święta. Za tydzień na Gorzkich Żalach składka na kwiaty do Grobu Pańskiego. Za ofiary Bóg zapłać.

W zakrystii są do odebrania zeszyty z listą ofiarodawców comiesięcznych składek gospodarczych. Bóg zapłać zbierającym za podjęty trud i Wam za dar serca. Dziękuję za indywidualną, dodatkową, ofiarę z Siedlisk, 300 zł. Dziękuję P. Rafałowi Wróbel z Bobowej za pracę przy dzwonach. Uszkodzony dzwon został naprawiony, pospawany i jest bezpieczny.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę. Na najbliższy tydzień proszę do sprzątania rodziny: Konewska Bogusława, Nabożny Anna.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Gazety są w bocznej kaplicy.

Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, III Niedziela Wielkiego Postu, 19.03.2017 r.

Rozpoczęliśmy 3 tydzień Wielkiego Postu. W tygodniu w liturgii, jutro w poniedziałek św. Józefa, msze święte o 7.00 rano i o 16.00 po południu i w sobotę Zwiastowanie Pańskie, Dzień Świętości Życia, msze święte także o 7.00 rano i o 16.00 po południu. Solenizantom najlepsze życzenia.

W środę msza święta i nowenna o 16.00 ku czci Matki Bożej Bolesnej.

W piątek Droga Krzyżowa o godz. 16.00. Potem Msza święta. Droga Krzyżowa także w niedzielę po porannej Mszy świętej o 8.30.

Gorzkie Żale o godz. 14.30 w niedzielę z kazaniem pasyjnym. Potem Msza święta. Za udział w Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny, czyli darowanie kar za grzechy.

Są jeszcze w zakrystii przygotowane przez Caritas paschaliki świąteczne. Można kupić po Mszy świętej, cena 5 złotych. Paschaliki można zapalić w domu lub na cmentarzu na grobie bliskich jako symbol Chrystusa Zmartwychwstałego.

Serdecznie dziękuję za indywidualne dodatkowe ofiary na potrzeby kościoła, od pewnej osoby z Grochowej 200 zł i za ofiary na tacę w kościele podziękowania dla wszystkich dobroczyńców. Trwają prace przy budowie budynku garażowego obok plebani. W maju planowane jest rozpoczęcie prac przy murze wokół kościoła i odbudowa głównej bramy.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę. Na najbliższy tydzień proszę do sprzątania rodziny: Białobok Ewa, Tkacz Bożena, Tabiś Roman.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Jest także „Mały Gość Niedzielny”. Gazety są w bocznej kaplicy.

Gościmy

Odwiedza nas 39 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
148905