Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, VI Niedziela Wielkanocna, 21.05.2017 r.

W poniedziałek, wtorek i środę – Dni Krzyżowe, dni modlitw o urodzaje. Proszę o przygotowanie feretronów, o godz. 17.00 procesja z majówką, w poniedziałek do św. Jana Nepomucena, wtorek do parku i w środę przy pomniku św. Jana Pawła II. Serdecznie zapraszam.

Codziennie nabożeństwo majowe o 17.00. Dzisiaj, w niedzielę majówka przed Mszą św. po południu o godz. 14.30, a za tydzień w niedzielę z racji Festynu majówka będzie o godz. 14.15.

Festyn Rodzinny rozpocznie się w niedzielę, 28 maja w Sędziszowej, na boisku sportowym o godz. 15.00. W programie występy dzieci ze SP z Sędziszowej, uczniów Szkoły Muzycznej z Bobowej, pokazy tańców, mecz piłki nożnej dzieci kontra rodzice, koncert Orkiestry z Siedlisk, festynowa gastronomia, zabawy dla dzieci i możliwość zakupu kamyczka na mur z atrakcyjnymi upominkami. Od godz. 19.00 zabawa taneczna. Dochód będzie przeznaczony na odbudowę muru wokół kościoła. Serdecznie zapraszam na wspólne spotkanie.

Bóg zapłać za pracę przy kościele wyznaczonym rodzinom. Będziemy kontynuować odbudowę muru wokół kościoła. Do pomocy proszę mieszkańców Sędziszowej: w poniedziałek: Skórski Andrzej, Łajka Hanna, Lisik Andrzej, we wtorek: Łajka Józef, Semla Ferdynand, Framęga Wiesław, w środę: Tabiś Włodzimierz, Kuk Robert, Kopiec Bogusław, w czwartek: Mazur Stanisław, Turek Maria, Ligęza Józef, w piątek: Ziomek Jerzy, Juruś Józef, Gucwa Józef i w sobotę: Mól Zbigniew, Jamróz Bogusław. Pracę rozpoczynamy o godz. 7.30.

Zostały położone fugi na części chodnika procesyjnego wokół kościoła. Proszę nie przechodzić poza taśmy i zachować ostrożność przy przechodzeniu w miejscu odbudowy muru przy ulicy.

W zakrystii są do odebrania zeszyty z listą ofiarodawców comiesięcznych składek gospodarczych. Są one przeznaczane na prace przy murach. Bóg zapłać zbierającym za podjęty trud i Wam za ofiary. Bóg zapłać za indywidualne ofiary i za ofiary na tacę w kościele.

Dziękuję za sprzątanie kościoła, za złożoną ofiarę. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę z rodzin: Żaba Małgorzata, Abram Maria.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Wiele ciekawych artykułów, niech będą inspiracją do wartościowych przemyśleń i dobrego życia. Jest także „Mały Gość Niedzielny”. Gazety są w bocznej kaplicy.

Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, V Niedziela Wielkanocy, 14.05.2017 r.

W tygodniu wspominamy w liturgii: w poniedziałek św. Zofię, odpust w Bobowej, we wtorek św. Andrzeja Bobola, w czwartek św. Stanisława Papczyńskiego. Wszystkim solenizantom całego tygodnia najlepsze życzenia.

Nabożeństwa majowe codziennie w dni powszednie o godz. 17.00. Na majówce przypominamy o objawieniach Matki Bożej w Fatimie.

W sobotę, 20 maja, Majówka w naszym kościele z O. Redemptorystami z Tuchowa, o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę.

Serdecznie dziękuję wszystkim rodzinom modlącym się w kościele św. Mikołaja, za życzliwość i wsparcie naszej wspólnoty. Za 2 tygodnie, 28 maja w Sędziszowej odbędzie się Festyn Rodzinny z którego dochód będzie przeznaczony na odbudowę muru wokół kościoła. Serdecznie zapraszam na wspólne spotkanie.

Bóg zapłać za pracę przy kościele wyznaczonym rodzinom. Będziemy kontynuować odbudowę muru wokół kościoła. Do pomocy proszę mieszkańców Siedlisk: w poniedziałek: Gąsior Krystyna, Bajorski Jerzy, Ligęza Paweł, we wtorek: Rysiewicz Hilary, Rembisz Jerzy i Chmura Andrzej, w środę: Migacz Marek i Sowa Marcin, w czwartek, z Sędziszowej Zawodzia: Jamrozy Dariusz, Dywan Marian, Połeć Andrzej, w piątek: Połeć Stanisław, Ligęza Stanisław, Kruczek Piotr i w sobotę: Ligęza Jan, Abram Jerzy. Pracę rozpoczynamy o godz. 7.30.

Trwa także odbudowa chodnika procesyjnego wokół kościoła od strony plebanii. Proszę zachować ostrożność przy przechodzeniu zwłaszcza w miejscu gdzie będzie główna brama wejściowa.

Dziękuję za sprzątanie kościoła, za złożoną ofiarę. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Laska Elżbieta, Tarasek Katarzyna.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Gazety są w bocznej kaplicy.

Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, IV Niedziela Wielkanocna, 07.05.2017 r.

Dzisiaj Światowy Dzień Modlitw o Powołania – składka jest przeznaczona na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Bóg zapłać. Cały tydzień jest poświęcony w Kościele modlitwom o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Jutro Uroczystość św. Stanisława, Patrona Polski. Solenizantom najlepsze życzenia.

Nabożeństwa majowe codziennie w dni powszednie o godz. 17.00. Na majówce przypominamy o objawieniach Matki Bożej w Fatimie. W sobotę 100. rocznica objawień fatimskich. Serdecznie zapraszam.

Bóg zapłać za ofiary na prace przy naszym kościele. Dziękuję także tym, którzy przekazują ofiary na konto Rektoratu. Serdecznie dziękuję wszystkim rodzinom modlącym się w kościele św. Mikołaja, za życzliwość i wsparcie naszej wspólnoty. Za 3 tygodnie, 28 maja w Sędziszowej na boisku sportowym odbędzie się Festyn Rodzinny z którego dochód będzie przeznaczony na odbudowę muru wokół kościoła. Już dzisiaj serdecznie zapraszam na wspólne spotkanie.

Bóg zapłać za pracę przy kościele wyznaczonym rodzinom. Będziemy kontynuować odbudowę muru wokół kościoła. Do pomocy proszę mieszkańców Siedlisk: w poniedziałek: Gomulak Arkadiusz, Kulig Paweł, we wtorek: Solarz Kazimierz, Wiejaczka Andrzej, w środę: Hajduk Maria, Białobok Piotr, w czwartek: Konewski Józef, Nabożny Marian, w piątek: Tkacz Jerzy, Tabiś Roman i w sobotę: Michalik Stanisław, Deć Czesław. Pracę rozpoczynamy o godz. 7.30. Gdyby ktoś nie mógł przyjść, proszę dać znać lub znaleźć zastępstwo.

Dziękuję za sprzątanie kościoła, za kwiaty. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Wróbel Zuzanna, Jamróz Beata.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Jest także „Promyczek Dobra”. Gazety są w bocznej kaplicy.

Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, III Niedziela Wielkanocna, 30.04.2017 r.

Dzisiaj Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Czytamy List św. Pawła do Galatów. Rozpoczyna się Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Otrzymaliśmy cytaty z Pisma Świętego do osobistej refleksji.

W środę Uroczystość NMP Królowej Polski. To także Rocznica Konstytucji 3 Maja. W modlitwie pamiętamy o Ojczyźnie. W naszym kościele Msze święte o godz. 8.30 i po południu z majówką o 17.00. O godz. 14.00 gminne obchody święta Konstytucji 3 Maja w Bobowej.

W tygodniu I piątek miesiąca. Msze święte o godz. 7.00 i 17.00. Składka w I piątek przeznaczona jest na misje. Do chorych pojadę od 8.30. Okazja do spowiedzi jest codziennie przed Mszą świętą.

W sobotę, 6 maja, będzie Msza święta o godz. 17.00 w intencji Druhów Strażaków OSP Sędziszowa. Serdecznie zapraszam.

W następną niedzielę Światowy Dzień Modlitw o Powołania – składka będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne w Tarnowie. W naszym kościele o 8.30 Rocznica Pierwszej Komunii świętej dla dzieci z klasy III SP w Sędziszowej.

Decyzją Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków i za zgodą Kurii Diecezjalnej zostały usunięte 4 lipy, które zagrażały bezpieczeństwu i uniemożliwiały odbudowanie muru przy kościele. Po zakończeniu prac zostaną nasadzone drzewa.

Będziemy kontynuować prace przy murach wokół kościoła. Do pomocy proszę mieszkańców Siedlisk: w poniedziałek: Gucwa Szczepan, Job Zbigniew, Malec Felicja, we wtorek: Wojna Małgorzata, Gerlak Piotr, Niklewicz Władysław, w czwartek: Nowak Anna, Koszyk Jan, Wiejaczka Ryszard i w piątek: Wróbel Jan, Szczepanek Robert. Pracę rozpoczynamy o godz. 7.30. Gdyby ktoś nie mógł przyjść, proszę dać znać lub znaleźć zastępstwo.

Dziękuję za sprzątanie kościoła, za złożoną ofiarę. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziców dzieci z klasy III ze SP w Sędziszowej.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Gazety są w bocznej kaplicy.

Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, Niedziela Bożego Miłosierdzia, 23.04.2017 r.

Dzisiaj święto Bożego Miłosierdzia. Z okazji tego święta można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami i za odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia. Dziękujemy za św. S. Faustynę Kowalską i św. Jana Pawła II. Rozpoczyna się Tydzień modlitw o rozwój cnoty miłosierdzia chrześcijańskiego.

W liturgii wspominamy w poniedziałek św. Wojciecha, we wtorek św. Marka i w sobotę św. Katarzynę. Solenizantom najlepsze życzenia.

W środę Msza święta i nowenna o godz. 17.00 ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W czasie nowenny modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców kościoła św. Mikołaja. Serdecznie zapraszam. Po Nowennie spotkanie rodziców i dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej z Sędziszowej przed Rocznicą Pierwszej Komunii Świętej.

Młodzież z naszej parafii przyjmie Sakrament Bierzmowania w Siedliskach w kościele św. Piotra i Pawła w piątek 28 kwietnia o godz. 18.00. Mszę świętą będzie sprawował Ks. Bp Stanisław Salaterski.

Za tydzień w Kościele jest Niedziela Biblijna, przypomnimy sobie potrzebę czytania i szacunku dla Pisma Świętego.

W zakrystii są do odebrania zeszyty z listą ofiarodawców comiesięcznych składek gospodarczych. Bóg zapłać zbierającym za podjęty trud i Wam za dar serca. W tym roku został już wybudowany garaż koło plebani. Od kwietnia składki gospodarcze będą przeznaczone na prace przy murach wokół kościoła. Przekazałem Ks. Proboszczowi wasze ofiary na porządkowanie cmentarza złożone przy składkach gospodarczych. Od stycznia tego roku od mieszkańców Rektoratu została przekazana kwota 1870 zł. Zostały także przekazane przez P. Sołtysa ofiary złożone przy podatkach.

Rozpoczniemy w tym tygodniu prace przy murach wokół kościoła. Do pomocy proszę mieszkańców Siedlisk: w poniedziałek: Synowiec Jarosław, Wojna Antoni, Domin Piotr, we wtorek: Orłowski Mieczysław, Orłowski Andrzej, Sarkowicz Wacław, w środę: Kopacz Roman, Kopacz Janusz, Kopacz Łukasz, w czwartek: Mucha Zdzisław, Turski Wiesław, Czop Tomasz, i w piątek: Iwaniec Jan, Truchan Andrzej, Górowski Mateusz. Gdyby ktoś nie mógł przyjść do pracy, proszę dać znać lub znaleźć zastępstwo.

Bóg zapłać pewnej osobie za 1000 zł na prace przy naszym kościele. Dziękuję za sprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Gerlak Irena, Wojna Małgorzata.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Tygodnik jest z filmem DVD „Zmartwychwstały”. Jest także „Mały Gość Niedzielny”. Gazety są w bocznej kaplicy.

Gościmy

Odwiedza nas 41 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
148905