Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, XII Niedziela zwykła, 25.06.2017 r.

Rozpoczęły się wakacje dla dzieci i młodzieży. Wszystkim dzieciom i nauczycielom najlepsze życzenia dobrych wakacyjnych dni. W liturgii wspominamy w środę św. Ireneusza, w czwartek Uroczystość św. Piotra i Pawła. Msze święte o godz. 8.30 i 17.00. W kościele parafialnym św. Piotra i Pawła uroczystość odpustowa o godz. 11.00. Składka w tym dniu przeznaczona jest na świętopietrze, do dyspozycji Ojca Świętego. Solenizantom bieżącego tygodnia najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa.

W tygodniu Pierwsza sobota miesiąca. Pamiętajmy o prośbie Matki Bożej z Fatimy zawierzając siebie Jej Niepokalanemu Sercu.

Trwają prace porządkowe przy kościele. W najbliższym czasie zostaną założone daszki na odbudowany mur. Po zakończeniu tych prac trzeba będzie mur wyczyścić, wtedy poproszę o pomoc w tych pracach mieszkańców Przygórza.

W zakrystii są do odebrania zeszyty z listą ofiarodawców comiesięcznych składek gospodarczych. Bóg zapłać zbierającym za podjęty trud i Wam za ofiary. Bóg zapłać za indywidualne ofiary i za ofiary na tacę w kościele. W każdą środę w czasie Nowenny do Matki Bożej modlimy się za wszystkich dobrodziejów i ofiarodawców dla kościoła.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i za ofiarę. Nowożeńcom dziękuję za kwiaty. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Łajka Grażyna, Łajka Alicja.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Gazety są w bocznej kaplicy.

W minionym tygodniu odbył się w naszym kościele pogrzeb † Janiny Gawlik z Sędziszowej.

Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, XI Niedziela zwykła, 18.06.2017 r.

Trwa Oktawa Bożego Ciała. Dziękuję za przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało. Bóg zapłać za udział w procesji: niosącym sztandary, feretrony. Dziękuję Druhom Strażakom z OSP Sędziszowa, dzieciom sypiącym kwiatki. Udział w procesji to publiczne wyznanie wiary. W Oktawie Bożego Ciała procesje po Mszy świętej o 17.00. Dzisiaj procesja o 8.30.

W czwartek o godz. 17.00 zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po Mszy świętej i procesji poświęcenie wianków z ziół i kwiatów oraz błogosławieństwo dzieci.

W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Msze święte o 8.00 rano na zakończenie roku szkolnego dla Szkoły Podstawowej w Sędziszowej i o godz. 17.00 z procesją wokół kościoła. Z racji Uroczystości nie ma postu w piątek. W sobotę uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

Podręczniki do religii i zeszyty ćwiczeń na przyszły rok szkolny dla dzieci ze SP z Sędziszowej dla wszystkich klas przekaże we wrześniu.

Bóg zapłać wyznaczonym rodzinom za pomoc w pracach przy kościele. W tym tygodniu do pomocy proszę: w poniedziałek: Urbanek Ryszard, Górski Marek, we wtorek: Kotowicz Krzysztof, Bogusz Bronisław, w środę: Orłowski Józef, Szymczyk Józef, w czwartek: Smoszna Marian,  Zych Roman, w piątek: Chmura Zbigniew, Synowiec Jarosław. Pracę rozpoczynamy o 7.30.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i za kwiaty. Na najbliższy tydzień proszę do sprzątania rodziny: Dywan Łucja, Lisik Dorota.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Jest także „Mały Gość Niedzielny”. Gazety są w bocznej kaplicy.

Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, Uroczystość Najświętszej Trójcy, 11.06.2017 r.

Dzisiaj Uroczystość Najświętszej Trójcy. W poniedziałek wspomnienie bł. Romana Sitki, we wtorek św. Antoniego z Padwy, w środę bł. Michała Kozala, w sobotę św. Brata Alberta. Wszystkim solenizantom całego tygodnia najlepsze życzenia.

Dzisiaj przy kościołach zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. o godz. 8.30 i 14.30. Procesja do czterech ołtarzy będzie po Mszy świętej o godz. 8.30. Składka w Boże Ciało jest na hospicja i cele charytatywne. Proszę o przygotowanie ołtarzy wokół kościoła mieszkańców rejonów: pierwszy - Sędziszowa Zawodzie, drugi – Sędziszowa Centrum, trzeci – Siedliska Osiedle i Grochowa, czwarty – Siedliska Łonie, Wieś, Przygórze. Zabierzmy na procesję sztandary, feretrony. Zapraszam Druhów Strażaków z OSP Sędziszowa, dzieci sypiące kwiatki. Udział w procesji to publiczne wyznanie wiary. W oktawie Bożego Ciała procesje po Mszy św. o 17.00. W przyszłą niedzielę procesja po Mszy świętej o 8.30, tak jak w Boże Ciało.

W środę Msza święta z Nowenną do Matki Bożej o godz. 17.00. W czasie nowenny modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców kościoła św. Mikołaja.

Dziękuję za dodatkową ofiarę 1000 zł rodzinie Jurusiów z Zawodzia.

Bóg zapłać wyznaczonym rodzinom za pomoc. Będziemy kontynuować odbudowę muru wokół kościoła. Do pomocy proszę: w poniedziałek: Stec Genowefa, Wantuch Agata, Bartoszek Adam, we wtorek: Marszał Jan, Cieśla Sylwester, Dziedzic Jan, w środę: Tabiś Stanisław, Nowak Mariusz, Hadała Andrzej, w piątek: Górski Janusz, Górski Zdzisław, Ślipek Jan, i w sobotę: Libront Stefan. Pracę rozpoczynamy o 7.30.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i za kwiaty. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Łajka Hanna, Skórski Andrzej.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Jest także „Promyczek Dobra” dla dzieci. Gazety są w bocznej kaplicy.

Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, Zesłanie Ducha Świętego, 04.06.2017 r.

Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jutro święto Matki Kościoła. Msze święte o 8.30 i o 17.00. W czwartek święto Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy. Wszystkim solenizantom całego tygodnia najlepsze życzenia.

W środę Msza święta i nowenna o godz. 17.00 ku czci Matki Bożej. W czasie nowenny modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców kościoła św. Mikołaja. Serdecznie zapraszam.

W piątek Parafia i Rektorat w Siedliskach mają wyznaczony dzień adoracji Najświętszego Sakramentu. W naszym kościele msze święte o godz. 7.00 i 17.00. Pół godziny przed Mszą świętą rano i po południu adoracja jako wynagrodzenie za grzechy w rodzinach należących do Rektoratu.

W ubiegłą niedzielę odbył się Festyn w Sędziszowej. Dziękuję wszystkim sponsorom, współorganizatorom przygotowującym Festyn i pracującym w czasie Festynu według wszystkich wyznaczonych zadań. Bóg zapłać za przygotowanie festynowej gastronomii, upominków, za poświęcony czas i zaangażowanie. Wyrażam wdzięczność za złożone wszystkie ofiary i każdą pracę. W piątek Rada Duszpasterska Rektoratu podsumowała dochód, który wyniósł 12100 zł. Zostanie przeznaczony na odbudowę muru przy kościele. Bóg zapłać.

Bóg zapłać za złożone w minionym tygodniu dodatkowe ofiary na prace przy kościele, z Siedlisk 500, 300 i 200 zł i z Sędziszowej 200 zł. Dziękuję także P. Andrzejowi Ryznerowi z Bobowej za ofiarowanie kamienia.

Bóg zapłać wyznaczonym rodzinom za pomoc. Będziemy kontynuować odbudowę muru wokół kościoła. Do pomocy proszę mieszkańców Sędziszowej: we wtorek: Wróbel Małgorzata, Ciesielski Leszek, Ciesielska Małgorzata, w środę: Ligęza Andrzej, Ligęza Jan i Bartoszek Antoni, w czwartek: Ciepielowski Marcin, Cisoń Bogdan, Janusz Wacław, w piątek: Banaś Zbigniew, Wacławik Grzegorz, Kasprzyk Antoni, w sobotę: Jamrozy Mirosław, Wantuch Ignacy. Pracę rozpoczynamy o godz. 7.30

Dziękuję za sprzątanie kościoła, za kwiaty. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Ligęza Stanisława, Kruczek Agata.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Gazety są w bocznej kaplicy.

Kościół p.w. św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie, Wniebowstąpienie Pańskie, 28.05.2017 r.

Dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jutro w liturgii św. Urszuli Ledóchowskiej, w środę Nawiedzenie NMP i zakończenie nabożeństw majowych, w czwartek Dzień Dziecka. Za tydzień w niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Solenizantom najlepsze życzenia.

Nabożeństwa majowe do środy o godz. 17.00. Dzisiaj, w niedzielę z racji Festynu majówka będzie o godz. 14.15.

W tygodniu I piątek miesiąca. Dwie Msze święte o godz. 7.00 i 17.00. Składka w I piątek przeznaczona jest na misje. Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą świętą. Duszpasterska wizyta u chorych w piątek od godz. 8.30.

Dzisiaj w Sędziszowej, na boisku sportowym o godz. 15.00 rozpocznie się Festyn Rodzinny. W programie występy dzieci ze SP z Sędziszowej, uczniów Szkoły Muzycznej z Bobowej, pokazy tańców, mecz piłki nożnej dzieci kontra rodzice, koncert Orkiestry z Siedlisk, festynowa gastronomia, zabawy dla dzieci i możliwość zakupu kamyczka na mur z atrakcyjnymi upominkami. Od godz. 19.00 zabawa taneczna. Dochód będzie przeznaczony na odbudowę muru wokół kościoła. Serdecznie zapraszam na wspólne spotkanie.

Bóg zapłać za dodatkową ofiarę na prace przy kościele, 300 zł z Siedlisk.

Bóg zapłać wyznaczonym rodzinom za pomoc. Będziemy kontynuować odbudowę muru wokół kościoła. Do pomocy proszę mieszkańców Sędziszowej: w poniedziałek: Żaba Jan, Laska Robert, Wróbel Jan, we wtorek: Jamrozy Stanisław, Zieliński Andrzej, Szczerba Andrzej, w środę: Kuk Mieczysław, Stec Marek, Stec Rafał, w czwartek: Wiejaczka Mieczysław, Firszt Paweł, Gucwa Krzysztof, w piątek: Bartoszek Kazimierz, Wójcik Zuzanna, Wróbel Irena i w sobotę: Kuk Krzysztof, Bogusz Barbara. Pracę rozpoczynamy o godz. 7.30.

Dziękuję za sprzątanie kościoła, za kwiaty. Do sprzątania na najbliższy tydzień proszę rodziny: Ziomek Dorota, Gucwa Dorota, Juruś Genowefa.

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. Gazety są w bocznej kaplicy.

Gościmy

Odwiedza nas 40 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
148905