Ogłoszenia duszpasterskie, Niedziela Chrztu Pańskiego, 08.01.2012 r.

Dzisiaj Święto Chrztu Pańskiego. Odnawiamy przyrzeczenia chrztu.
W środę po Mszy świętej o godz. 17.00 spotkanie Rady Duszpasterskiej. Zapraszam.
Dziękuję za ofiary składane na tacę i za indywidualne, rodzinie Teresy i Pawła z Bobowej. Dziękuję za sprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę. Na najbliższy tydzień proszę do sprzątania rodziny: Tabiś Barbara, Hadała Teresa.

Ogłoszenia duszpasterskie, Nowy Rok, Św. Bożej Rodzicielki, 01.01.2012 r.

Dzisiaj Nowy Rok, Uroczystość Św. Bożej Rodzicielki. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze święte o 8.30; 10.30 i 14.00.

W piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego, Trzech Króli. Święto obowiązkowe. Będą dwie Msze święte o 8.30 i o 14.00. W czasie mszy św. poświęcenie złota, kadzidła, mirry i kredy. Jest to Misyjny Dzień Dzieci. Składka zbierane jest na misje.

I piątek wypada w Uroczystość Trzech Króli. W związku z tym nie pojadę w piątek do chorych.

Za tydzień w niedzielę Święto Chrztu Pańskiego.

Dziękuję za ofiary składane na tacę i za indywidualne, rodzinie Jerzego i Marii Abram oraz dwom innym ofiarodawcom. Dziękuję za przyjęcie kolędników misyjnych w II dzień świat i za ofiary złożone na misje. Dzieci zebrały 1690 złotych. Dziękuję rodzicom za opiekę nad dziećmi w czasie kolędowania. Dziękuję za sprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę. Na najbliższy tydzień proszę do sprzątania rodziny: Cieśla Apolonia, Dziedzic Celina.

Orkiestra Dęta z Siedlisk zaprasza na koncert kolędowo – noworoczny, który odbędzie się dzisiaj o godz. 16.00 w szkole w Siedliskach w sali gimnastycznej.

 


Duszpasterskie odwiedziny kolędowe.

Poniedziałek od godz. 14.00 – Siedliska Przygórze od góry, od rodziny Wojna w stronę kościoła

Wtorek od godz. 14.00 – Siedliska Wieś, od rodziny Synowiec w stronę cmentarza i potem Siedliska Łonie od cmentarza do rodziny Górskich

Czwartek od godz. 14.00 – Siedliska Osiedle, domy od przejazdu kolejowego, Stary Blok i sąsiedzi plebani, mieszkania w parku

Piątek, po Mszy świętej od godz. 15.30 – Siedliska Grochowa

Sobota od godz. 9.00 – Siedliska Osiedle, mieszkańcy Nowego Bloku, od rodziny Koszyk

Ogłoszenia duszpasterskie,

IV Niedziela Adwentu, 18.12.2011 r.

Dzisiaj IV Niedziela Adwentu. Ostatni tydzień do dobrego przygotowania się do świat Bożego Narodzenia.

Spowiedź święta przed świętami we wtorek, 20 XII. Rano będzie od godz. 8.00 w kościele św. Piotra i Pawła. Po południu od 14.30 w kościele św. Mikołaja. Po zakończonej spowiedzi Msza św. o 16.00.

W środę Msza św. z nowenną do Matki Bożej o 16.00.

Do chorych przed świętami pojadę w piątek od godz. 8.00.

W sobotę wigilia Narodzenia Pańskiego. Zachęcam do zachowania zwyczajów bożonarodzeniowych, jak łamanie się opłatkiem, życzenia, wspólna modlitwa, śpiew kolęd.

Pasterka w kościele św. Mikołaja o 22.30. Składka w czasie pasterki jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.

W święta w I i II dzień świąt będą trzy msze święte: o 8.30, 10.30 i 14.00

Zachęcam do zakupu „Gościa Niedzielnego”. W tygodniku interesujące artykuły i obrzęd modlitwy rozpoczynającej wigilię w rodzinie. Natomiast w „Małym Gościu Niedzielnym” jest film, chrześcijańska baśń: Opowieści z Narnii, I część. „Mały Gość Niedzielny” kosztuje 7 zł.

Został złożony wniosek do Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie na dofinansowanie prac remontowych przy kościele św. Mikołaja. Zebraliśmy wszystkie potrzebne dokumenty. Nie znaczy to oczywiście, że pieniądze zostaną przyznane, ale trzeba mieć nadzieję. Decyzje o przyznaniu dotacji są podejmowane na przełomie lutego i marca.

Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, za złożoną ofiarę, także dziękuję za wasze ofiary i te indywidualne i na tacę. We wigilię proszę do pomocy przy ubieraniu choinek i szopki młodzież z gimnazjum na godz. 9.00, a do sprzątania na godz. 12.00 proszę rodziny: Kasprzyk Grażyna, Jamrozy Krystyna.

Gościmy

Odwiedza nas 34 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
148905